Sorry, the requested view was not found.

The technical reason is: No template was found. View could not be resolved for action "webPushNotification" in class "Seam\SeamTemplate\Controller\TemplateController".

Czwarty Medal Europejski dla Austrotherm

Doceniony innowacyjny styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex

Firma Austrotherm, lider branży styropianowej w Polsce, już po raz czwarty została odznaczona Medalem Europejskim. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 czerwca, podczas 27. Gali, zorganizowanej przez Business Centre Club, przy Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

W tegorocznej edycji konkursu kapituła doceniła innowacyjne na polskim rynku, szare płyty styropianowe, Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex. Nowatorstwo produktu Reflex polega na pokryciu jednej z płaszczyzn czołowych białą powłoką refleksyjną, dzięki której udało się znacznie zmniejszyć wrażliwość szarych płyt na bezpośrednie oddziaływanie promieniowania słonecznego. Zastosowanie wspomnianej powłoki pozwala zredukować temperaturę na powierzchni płyty nawet o 20%. Produkt Austrotherm Reflex charakteryzuje się ponadto najlepszym na rynku współczynnikiem przewodzenia ciepła λD ≤ 0,031 W/mK. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnego surowca przy jednocześnie odpowiednio wysokiej gęstości minimalnej gotowego wyrobu, która nie może być niższa niż 13,5 kg/m3. Produkt o tak wysokich parametrach cieplnych i mechanicznych pozwala zmniejszyć grubość styropianu o ponad 30% w stosunku do innych płyt, dostępnych na rynku. Dotychczasowa praktyka i przeprowadzone analizy potwierdzają, że nakłady finansowe, poniesione przy ociepleniu ścian produktem Reflex zwracają się w krótszym czasie, a inwestor może cieszyć się wymiernym zyskiem, wynikającym z niższych kosztów ogrzewania budynku.