Firmy wchodzące w skład koncernu

Grupa Austrotherm wchodzi w skład Schmid Industrieholding. Jest to jeden z największych, prywatnych holdingów w europejskiej branży budowlanej. Pod przewodnictwem KR Friedricha Schmida i jego synów, SIH Gruppe osiągnęła znaczącą pozycję na rynku europejskim. Było to możliwe nie tylko dzięki szerokiemu asortymentowi i wysokiej jakości produktów, ale także dzięki orientacji marketingowej holdingu i budowaniu partnerskich relacji z klientami. SIH będący właścicielem min. takich marek jak Austrotherm, Baumit, czy Murexin osiągnął w 2014 roku obrót w wysokości ponad 1,34 mld EUR, zatrudniając prawie 4700 pracowników. Tutaj znajdą Państwo krótką charakterystykę firm koncernu.

Baumit - Wopfinger Baustoffindustrie GmbH

Wopfing 156
A - 2754 Waldegg
www.baumit.com 

Szeroka gama wyrobów budowlanych dla nowego i starego budownictwa, asortyment produktów Baumit to produkty na bazie wapna, gipsu i cementu, takie jak: zaprawy murarskie, wszelkiego rodzaju tynki, kleje i masy szpachlowe, systemy ociepleń ścian itp.

Murexin AG

Franz v. Furtenbachstr. 1
A - 2700 Wr. Neustadt
www.murexin.com  

Szeroka gama kompleksowych rozwiązań do układania płytek w każdym z możliwych obszarów zastosowań, także szeroka gama produktów do układania wszelkiego rodzaju parkietów i wykładzin podłogowych różnego typu, systemowe rozwiązania uszczelnień, posadzek przemysłowych, napraw betonu, ponadto duży wybór wyrobów budowlanych do prac wykończeniowo-dekoracyjnych, min. marki Durli.

Furtenbach GmbH

Neunkirchnerstr. 88
A - 2700 Wr. Neustadt
www.furtenbach.com  

Producent żywic (epoksydowych, poliuretanowych i silikonowych) oraz produktów dla odlewnictwa.

WTB – Wopfinger Transportbeton GmbH

Brückenstr. 3
A - 2522 Oberwaltersdorf
www.wtb.at  

Produkcja i dystrybucja różnego rodzaju betonów, recykling materiałów budowlanych, produkcja i dystrybucja kruszyw budowlanych.

Lorencic Bauservice GmbH & Co KG

Puchstr. 208
A - 8055 Graz
www.lorencic.com  

Handel i wynajem maszyn budowlanych, np.: urządzenia do tynkowania, transportery, przecinarki, szlifierki, kompresory i wiele innych.

Wolf Plastics Verpackungen GmbH

8773 Kammern
Mühlgraben 8
www.wolfplastics.eu  

Produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego.

ORTNER GmbH

Hürmer Straße 36
A-3382 Loosdorf / Melk
www.ortner-cc.at  

Producent materiałów klasy premium takich marek jak Hafner, Gama. Wyroby firmy ORTNER GmbH to: zaprawy, kleje, gipsy, farby do ścian grzewczych, kolorowe wypełniacze - Fresco, Ofenbaufertigteile, modułowe elementy pieców, produkty izolacyjne rur.

Eduard Kettner GmbH

Viktor Kaplan-Allee 5
7023 Pöttelsdorf
+43 2626/200 26
www.kettner.com  

Produkty dla myśliwych.

Wahrheit s/w Werbeagentur GmbH

Kantgasse 3/8
1010 Wien
+43 (0)1 533 02 02-0
www.wahrheit.com

Pomysły, koncepcje, doradztwo, wdrażanie CI, CD, klasyczne reklamy i te w internecie, projekty ekspozycji; B2B, B2C.