W Oświęcimiu ponownie bili rekordy

W ostatni, przedświąteczny piątek 2023 roku na oświęcimskiej pływalni odbyły się zawody pływackie „Bijemy rekordy”. Patronat nad wydarzeniem objął wybitny sportowiec, wielokrotny rekordzista, mistrz Polski i świata oraz wychowanek Uczniowskiego Klubu Pływackiego Unia Oświęcim, Paweł Korzeniowski.

Zawody pływackie „Bijemy rekordy” to od 2007 roku stały punkt w kalendarzu Uczniowskiego Klubu Pływackiego. Jest to jedna z największych imprez sportowych w Oświęcimiu, czego dowodem z roku na rok jest coraz wyższa frekwencja. W grudniowych zawodach wzięło udział prawie 800 pływaków z ponad 100 klubów z całej Polski. Nie zabrakło również zawodników z zagranicy, a dokładnie z Czech i Ukrainy. Deszczowa aura nie przeszkodziła wspaniałej atmosferze, która udzieliła się wszystkim sportowcom. Nie zabrakło również wielu pozytywnych emocji i sportowej rywalizacji podczas trzech tysięcy indywidualnych startów wszystkich uczestników.

Firma Austrotherm po raz kolejny miała ogromną przyjemność, aby przyczynić się do popularyzowania pięknej dyscypliny sportu, jaką jest pływanie. Działalność na rzecz lokalnej społeczności, a zwłaszcza wsparcie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, od wielu lat stanowi nieodłączną część misji spółki.

 

Wierzymy, że nasze wsparcie pomoże w rozwoju młodych sportowców oraz dalszym udoskonalaniu ich umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy dalszych sukcesów!