Aktualności

Friedrich Schmid nie żyje. Był założycielem koncernu SiH

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 31.03.2020 r. w wieku 78 lat odszedł Friedrich Schmid, założyciel koncernu Schmid Industrieholding, w którego skład od 1980 roku wchodzi marka Austrotherm. 

W 1969 roku Friedrich Schmid przejął zarządzanie w firmie swojego ojca. Na początku zakłady Wopfinger Stein- und Kalkwerke były małą fabryką, ale już w kolejnych latach Schmid rozszerzył swoją działalność wprowadzając produkcję gotowych tynków i zapraw oraz uruchamiając cementownię w mieście Wopfing. W 1980 roku wizjoner, jak Go nazywano, przejął firmę izolacyjną Nowotnego, która od 1993 roku nosi nazwę Austrotherm. Od tego czasu rodzinna firma Austrotherm, wokół właściciela Friedricha Schmida, stale się rozwija. Dziś w jej skład wchodzą 22 zakłady produkcyjne w 11 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Friedrich Schmid był wspaniałym człowiekiem, pełnym pasji i zaangażowania, uhonorowany wielką odznaką za usługi dla Republiki Austrii. W 2008 roku zarządzanie w koncernie Schmid Industrieholding przekazał swojemu synowi, Robertowi. Grupa, którą zarządza, warta jest miliardy dolarów, a siedziby jej firm mieszczą się w 25 krajach i zatrudniają łącznie 6300 pracowników. Schmid Industrieholding obejmuje takie przedsiębiorstwa jak Baumit, Austrotherm, Murexin, Wopfinger i wiele innych.

Cały zespół Austrotherm składa najszczersze kondolencje rodzinie Schmidów.