Wiedza

Porady dociepleniowe #8

Styropian fasadowy. Wybór i zastosowanie.

W cyklu "Porady dociepleniowe Austrotherm" prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu dociepleń. Oto kolejne z nich:

Pytanie: Podobno w gminie, w związku z walką ze smogiem, można ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie ścian zewnętrznych budynku.  Jaki materiał powinienem zastosować by takie dofinansowanie dostać?

Rzeczywiście, jakość powietrza w bezpośrednim miejscu zamieszkania często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym, urzędy podjęły działania mające na celu zachęcić i wspomóc właścicieli budynków mieszkalnych do walki o czyste powietrze. Oferują one różnego rodzaju programy dofinansowujące działania termomodernizacyjne, których jednym z zadań jest ograniczenie między innymi strat ciepła przez ściany zewnętrzne, a przez to ograniczenie zapotrzebowania na energię cieplną. Założenia i modele tych programów są bardzo różne, dlatego o ich szczegóły najlepiej pytać we właściwym wydziale w gminie. Wspólnym mianownikiem tych programów jest jednak rekomendowana izolacyjność termiczna ścian zewnętrznych. Izolacyjność termiczna ścian wyrażona jest poprzez tzw. współczynnik przenikania ciepła Ucmax, którego wartość nie powinna być gorsza niż 0,2 [W/m2K]. To właśnie to wymaganie, przekłada się dobór konkretnej grubości płyty styropianowej. Do ocieplenia ścian zewnętrznych budynku w tzw. ETICS polecamy płyty styropianowe z grupy Austrotherm Fassada.
Aby dowiedzieć się jaka powinna być grubość konkretnej płyty styropianowej z grupy Austrotherm Fassada  zalecamy kontakt z Działem Technicznym Austrotherm, który gratisowo wykona stosowne obliczenia tel. 338447048, tel. 338447049 lub mailowo technicznysymbolaustrothermpunktpl 

Z chęcią odpowiemy na twoje pytanie techniczny@austrotherm.pl