Austrotherm pomaga w możliwości rozwoju zawodowego młodzieży

W dniu 14 grudnia 2016 roku grupa uczniów z Technikum Budowlanego przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach przyjechała do naszego zakładu produkującego materiały termoizolacyjne w Oświęcimiu. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy z zakresu stosowania nowoczesnych materiałów termoizolacyjnych w systemie kompleksowej termoizolacji budynków ETICS. Młodzi adepci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na zajęciach teoretycznych, zwiedzić jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących EPS, poznając przy tym wszystkie etapy produkcji, organizacji pracy oraz zasady bezpieczeństwa towarzyszące wysokospecjalistycznym procesom technologicznym.

Jedynie nieustanna konfrontacja ucznia z szybko rozwijającym się przemysłem, daje możliwość wykształcić fachowca w danej branży.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zaskoczeni automatyką produkcji. Uwagę zwrócono także na surowiec z jakiego powstaje styropian. Po zakończeniu wizyty na hali produkcyjnej uczniowie wraz z opiekunami udali się do sali prezentacyjnej, gdzie został przeprowadzony konkurs wiedzy o termoizolacji i historii firmy Austrotherm. Wśród uczestników konkursu rozdano liczne nagrody.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać przedsiębiorstwo, które kładzie duży nacisk na wysoką jakość swych produktów. Przyszli budowlańcy będą pamiętać produkty firmy Austrotherm jako te, które cechuje najwyższa jakość.