Austrotherm sponsorem ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego

W pierwszą niedzielę lutego Oświęcim stał się taneczną stolicą regionu, a może nawet i całej Polski. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego – eMotion Dance Festival pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Organizatorem wydarzenia była szkoła tańca eMotion Dance Academy, a areną dla występów stała się hala przy Szkole Podstawowej Sportowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Firma Austrotherm wsparła wspaniałą ideę organizacji turnieju.

Turniej rozegrano w strukturach Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W oświęcimskim święcie tańca wzięło udział ponad 300 tancerzy z klubów tanecznych z całej Polski, w tym między innymi z Warszawy, Krakowa, Kielc, Tarnowa, Rzeszowa oraz Zabrza, a także znakomite grono sędziowskie. eMotion Dance Festival stworzył tancerzom możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego. Turniej został podzielony na cztery taneczne bloki. Uczestnicy rywalizowali w ponad czterdziestu kategoriach, prezentując swoje umiejętności w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.  

Miniony rok okazał się być bardzo trudny dla instytucji kultury. Na szczęście dzięki ogromnemu wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim oraz regionalnych firm, w tym naszego sponsora głównego, firmy Austrotherm, udało się zorganizować tak wspaniałe wydarzenie. Za to jestem ogromnie wdzięczna. Cieszę się, że pomimo wielu przeciwności udało nam się gościć tylu wspaniałych tancerzy z całej Polski, którym serdecznie gratuluję pasji i umiejętności – podkreśliła Agnieszka Duda, właścicielka szkoły tańca eMotion Dance Academy.

Firma Austrotherm co roku wspiera organizacje, które w swoich działaniach stawiają na aktywność fizyczną i propagują zdrowy styl życia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Od tego roku należy do nich również eMotion Dance Academy. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tak szlachetnej idei. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych wspaniałych występów!

Przeżyjmy to jeszcze raz