Sponsoring

Wspieranie różnych instytucji oraz zrzeszeń jest ważnym elementem strategii firmy Austrotherm. Wspieramy między innymi projekty sportowe, stowarzyszenia non-profit, jak również imprezy kulturalno-naukowe.

Oficjalny sponsor klubu hokejowego TH Unia Oświęcim - Mistrzów Polski - w sezonie 2023/2024

W sezonie 2023/2024 mamy zaszczyt ogłosić kontynuację naszego sponsoringu drużyny hokejowej TH UNiA Oświęcim. Ta współpraca to połączenie siły renomowanej marki premium, jaką jest Austrotherm, z potencjałem ośmiokrotnych Mistrzów Polski w hokeju na lodzie. Wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się do dalszych sukcesów TH Unii Oświęcim, przynosząc nie tylko radość kibicom, ale także budując pasjonujący klimat rywalizacji w polskim hokeju. Liczymy, że ta ekscytująca współpraca przyniesie wiele wyjątkowych momentów zarówno na lodowisku, jak i poza nim.

Oficjalny sponsor klubu hokejowego TH Unia Oświęcim w sezonie 2022/2023

W sezonie 2022/2023 sponsorowaliśmy drużynę hokejowej TH UNiA Oświęcim. Połączenie siły marki premium, jaką jest Austrotherm, z siłą ośmiokrotnych Mistrzów Polski w hokeju na lodzie to kolejny ważny krok w procesie promocji marki Austrotherm w Polsce. Wierzymy że dzięki nawiązaniu współpracy, obecny sezon przyniesie TH Unii Oświęcim wiele sportowej radości, a widok oświęcimskiej drużyny walczącej o dziewiąte mistrzostwo Polski wpisze się w pasjonującą rywalizację najlepszych drużyn w kraju.

Grupa Jurajska GOPR

W ramach kampanii "Styropian Austrotherm - zdrowe serce każdego systemu dociepleń" Austrotherm w 2017 roku przekazał Grupie Jurajskiej GOPR 34 000 złotych na zakup sprzętu ratującego życie. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zwiększyć bezpieczeństwo na szlakach jury.

Austrotherm przyczynił się również do budowy jurajskiej sieci przenośnych defibrylatorów AED - sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie podczas górskich aktywności.

Święto Miasta Oświęcim

Rokrocznie sponsorujemy Święto Miasta Oświęcim. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do przypomnienia historii i tradycji miasta, obfituje ono w liczne atrakcje.

W programie obchodów znajdują się uroczysta sesja Rady Miasta, występy teatrów, koncerty wielkich polskich takich gwiazd jak min. Agnieszka Chylińska, Myslovitz, Małgorzata Ostrowskia czy zdobywającego serca młodszej części mieszkańców - Bednarka.

Austrotherm od lat jest jednym z ważniejszych partnerów miasta. Poprzez wspieranie ważnych społecznie wydarzeń i licznych działań sponsoringowych, zgodnie z przyjętą strategią, wzmacnia i buduje wizerunek marki odpowiedzialnej społecznie. 

Od ponad dwudziestu pięciu lat Austrotherm angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspiera imprezy kulturalne, projekty sportowe czy stowarzyszenia non-profit.

UKH Unia Oświęcim

Od wielu lat finansowo wspieramy Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim. Angażujemy się w rozwój młodych talentów. Jesteśmy pewni, że uda nam się ukształtować sportową przyszłość wielu młodych ludzi, którzy na początkowym etapie potrzebują pomocy.

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu powstał w 1986 roku jako placówka kształceniowa, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w proces polsko-niemieckiego pojednania i w dialog chrześcijańsko-żydowski. Praca pedagogiczna MDSM-u opiera się na trzech założeniach: Auschwitz był zbyt bolesną lekcją dla człowieka i ludzkości, by można ją zapomnieć, z historii można się uczyć i wyciągać wnioski na przyszłość, niewiedza i nieznajomość siebie nawzajem są podstawą lęków, uprzedzeń i wrogości pomiędzy ludźmi. MDSM jest miejscem przełamywania barier i wzajemnych uprzedzeń, miejscem refleksji i dialogu, ale także zabawy i odpoczynku.

Pomnik-Hospicjum Miastu Oświęcim

Grupa byłych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wyszła kilka lat temu z inicjatywą stworzenia pomnika upamiętniającego pomoc niesioną niegdyś więźniom obozu przez mieszkańców Oświęcimia i innych okolicznych miejscowości. Bez tej pomocy niemożliwe byłoby przetrwanie kilkunastu tysięcy więźniów, którzy doczekali wyzwolenia. Ważny członek tej grupy, znany aktor, August Kowalczyk, zainicjował ideę budowy Pomnika-Hospicjum. Przedsięwzięcie stało się szczytnym celem, ale przede wszystkim ponownym zwróceniem się w kierunku człowieka cierpiącego.
Pięniądze na budowę hospicjum w Oświęcimiu przekazywały firmy, przedsiębiorcy, prywatne osoby, samorządy i rządy trzech państw: Szwajcarii, Japonii oraz Włoch.

Life Festival

Biegi z cyklu "Tolerancja na sportowo", które towarzyszą Life Festival Oświęcim, to projekt, któremu udało się na stałe wpisać w wydarzenia miasta. Dla organizatorów i firmy Austrotherm to doskonała okazja do pokazania, kim jesteśmy, i że takie wartości jak prawa człowieka, tolerancja, szacunek dla drugiej osoby, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach, są dla nas ważne.

TH Unia Oświęcim 2006/2007

Drużyna hokejowa Unia to ośmiokrotny Mistrz Polski. W latach 1998-2004 zdobyli ten tytuł siedem razy z rzędu. Oprócz walki o Mistrzostwo Polski corocznie brali udział w rozgrywkach europejskich pucharów (Continental Cup), a w roku 2003 uczestniczyli także w Międzynarodowej Lidze Hokeja (INTERLIGA). Na przełomie sierpnia i września 2006 utworzone zostało Towarzystwo Hokejowe Unia Oświęcim, które dało nowe nadzieje na przyszłość drużyny.

Drużyna przystąpiła do rozgrywek pod nową nazwą Unia.