Austrotherm Inwestuje

Austrotherm zwiększa zatrudnienie i rozbudowuje zakład w podwarszawskich Skierniewicach. Teraz będzie mógł podwoić zdolności produkcyjne w centralnej Polsce. Fabryka dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego i zaawansowanych automatycznych procesów technologicznych, wzmocni ugruntowaną już pozycję Spółki, jako lidera w produkcji styropianów klasy Premium.

 „Rozbudowa zakładu rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Hala produkcyjna została oddana do użytku już w czerwcu 2016 roku. W okresie wakacji trwała instalacja parku maszynowego. Obecnie, serce skierniewickiego zakładu to: dwie hale o łącznej powierzchni kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych, nowoczesne linie technologiczne, doskonale wyposażone laboratorium i wysoko wykwalifikowana kadra. Nowa inwestycja wiąże się oczywiście z utworzeniem dodatkowych miejsc pracy i wzrostem ich liczby wraz z dochodzeniem do pełnych zdolności produkcyjnych" - powiedział dyrektor ds. inwestycji  i rozwoju,  wiceprezes Jerzy Płonka.

Perspektywy rozwoju budownictwa mieszkaniowego, a także dążenie do poprawy energooszczędności istniejących budynków pozwala wierzyć w słuszność podjętych decyzji.  Najistotniejszym jednak czynnikiem, który zadecydował o rozbudowie, był skokowy wzrost zapotrzebowania na cieszące się wysoką renomą produkty Austrotherm. Świadomi inwestorzy poszukują materiałów o gwarantowanej i powtarzalnej jakości. Projekt inwestycyjny pozwoli poszerzyć zdolności produkcyjne firmy, zarówno pod względem ilościowym jak i asortymentowym, a w konsekwencji skróci czasu oczekiwania na produkty szczególnie w szczycie sezonu budowlanego.

Produkty oferowane przez Austrotherm od ponad 22 lat niezmiennie cieszą się uznaniem wśród klientów. W myśl zasady, że o sile marki decyduje solidny produkt, firma zawsze dokłada wszelkich starań, aby produkty charakteryzowały się doskonałymi parametrami izolacyjnymi i wytrzymałościowymi. Tylko takie produkty w połączeniu z fachowym wykonawstwem gwarantują maksymalny zwrot zainwestowanych pieniędzy.

Polska spółka Austrotherm jest częścią międzynarodowego koncernu SIH. Firma polska została założona w 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości styropian, sztukaterię elewacyjną oraz oferuje płyty z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) na potrzeby budownictwa. Jej siostrzane firmy są obecne w 12 krajach Europy.