O nas

Austrotherm Sp. z o.o. - Styropian dla wymagających

Firma Austrotherm Sp. z o.o. powstała w 1993 roku i wchodzi w skład austriackiego koncernu SiH. Zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), które są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Technologia produkcji gwarantuje dokładność i stabilność wymiarów, równość kątów, doskonałą spoistość i jednorodność materiału. Wszystkie wyroby podlegają zakładowej kontroli produkcji zgodnie z europejskim systemem oceny zgodności.

Zgodnie ze swoją misją firma ciągle poszerza ofertę, wspomaga i doradza w zakresie aplikacji produktów oraz buduje wizerunek stabilnego i rzetelnego partnera.

Potwierdzeniem tego są liczne nagrody, jak m.in.: Laury Klienta 2011 i 2012 oraz Laur Konsumenta 2016, tytuły Budowlanej Firmy Roku 2010, 2012 i 2014 oraz Budowlanej Marki Roku w latach 2007, 2009, 2010 oraz 2013-2016, Złote Certyfikaty Rzetelności 2013-2015, Gazele Biznesu 2003-2005 oraz 2013-2016, godła Top Marka 2013 i 2015, cztery Medale Europejskie za produkty Austrotherm EPS Fassada Premium, Austrotherm EPS 035 Expert, Austrotherm FPP Deska Elewacyjna oraz Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex, tytuły Kreator Budownictwa 2014 i 2015, statuetkę TopBuilder i tytuł Dobry Pracodawca.

Zaakceptuj pliki cookie, aby móc oglądać nasze filmy

Polityka jakości

Polityka jakości firmy oparta jest o motto AUSTROTHERM LIDER JAKOŚCI oraz hasło Styropian dla wymagających.
Naszą naczelną dewizą jest dostarczenie Klientowi wyrobów oraz usług najwyższej jakości.

Bezpieczeństwo pracy

Utrzymywanie jakości i bezpieczeństwa naszych produktów należy, obok ochrony środowiska, do naszych naczelnych zasad, podobnie jak tworzenie bezpiecznego środowiska pracy.

Oferujemy wysokie standardy jakościowe, a jednocześnie prowadzimy produkcję w możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska sposób.

Gwarantujemy przestrzeganie właściwych przepisów i norm ochrony środowiska. Unikamy szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Troszczymy się o nasze zasoby

Wyrazem naszej dbałości o bezpieczne środowisko pracy jest tworzenie właściwych technicznych warunków ramowych, a także prowadzenie odpowiednich instruktaży i szkoleń.

Uczciwa konkurencja

Przejrzysta i uczciwa konkurencja jest jednym z podstawowych warunków funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Dlatego nie zawieramy absolutnie żadnych sprzecznych z zasadami uczciwej konkurencji porozumień z naszymi konkurentami i trzymamy się ściśle ustaw zwalczających nieuczciwą konkurencję.

Szacunek

Szanujemy naszych współpracowników i kontrahentów.

Prawa człowieka są dla nas jedynym wiążącym, normatywnym systemem zasad o globalnym zakresie obowiązywania, dotyczącym tak państwa, jak i przedsiębiorstwa. Firma Austrotherm Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Schmid Industrieholding opowiada się za prawami człowieka i uznaje „Powszechną Deklarację Praw Człowieka”.

Szanujemy wszystkich ludzi bez względu na ich wiek, płeć, sprawność, narodowość, przynależność etniczną, religię i orientację seksualną. Respektujemy ich godność, ich prawa i ich sferę prywatną.

Energooszczędna termoizolacja od piwnicy po sam dach

Austrotherm oferuje szeroką gamę produktów do termoizolacji. Technologia produkcji gwarantuje dokładność i stabilność wymiarów, równość kątów, doskonałą spoistość i jednorodność materiału. Wszystkie nasze wyroby podlegają zakładowej kontroli produkcji zgodnie z europejskim systemem oceny zgodności.

Styropian EPS (polistyren ekspandowany) to materiał stosowany do termoizolacji ścian, dachów, stropów, podłóg w budynkach mieszkalnych, biurowych, szkołach, szpitalach i tym podobnych obiektach.

Różowy XPS (polistyren ekstrudowany) to termoizolacja spełniająca wszystkie wymagania stawiane izolacji w ekstremalnych warunkach pracy, pod różnymi obciążeniami. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość na ściskanie.

Austrotherm EXPERT to płyty produkowane z polistyrenu ekspandowanego w technologii agregatowej, stosowane do izolacji ciplnej elementów konstrukcji budynku przede wszystkim stykających się z gruntem, np. cokołów, ścian fundamentowych.

Fasadowe Profile Powlekane (FPP) to wyroby przeznaczone do kształtowania elewacji jako gzymsy, profile podparapetowe, wokółokienne i drzwiowe. Dzięki dowolności kształtów można je stosować zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i przy rewitalizacji obiektów zabytkowych.

Austrotherm UNIPLATTE to nowoczesny wyrób znajdujący zastosowanie w aranżacji obiektów wellness, spa i łazienek. Jego zaletą jest możliwość dowolnego kształtowania powierzchni.

Perfekcyjna logistyka to dostawa na czas, na miejsce

Solidna obsługa. Szybka i punktualna dostawa. To dla nas standard. Codziennie ładowane są tysiące metrów sześciennych najwyższej jakości styropianu. Rozległe kontakty ze sprawdzonymi firmami transportowymi pozwalają na przewóz naszych produktów w dogodnym terminie oraz w podane przez Państwa miejsce. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby średni czas realizacji zamówień był szybki oraz sprawny.