Mistrzowski lipiec zawodników Austrothermu

Lipiec dostarczył wielu pozytywnych emocji związanych z debiutem oświęcimskich hokeistów UKH Unia Oświęcim. Młodzi zawodnicy wykorzystali letnią przerwę występując na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16 w hokejballu. Zawody trwały cztery dni. Dziewczyny i chłopcy z Czech, Słowacji, Kanady, Stanów Zjednaczonych, Wielkiej Brytanii, Polski i Szwajcarii rywalizowali w miastach Zilin i Pferov. 

Oświęcimski hokejball swoje początki miał cztery lata temu, wtedy dwudziestolatkowie zagrali w mistrzostwach świata. Właśnie od tamtej pory w Oświęcimiu rozpoczęły się regularne treningi tej dyscypliny, będącej świetnym uzupełnieniem szkolenia w hokeju na lodzie. Współpraca UKH Unia Oświęcim z lokalnymi firmami, zwłaszcza Austrothermem, kilka spotkań na Słowacji i wzmocnienie zawodnikami z małopolskich poskutkowało udziałem w mistrzostwach świata juniorów - powiedziała w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej, prezes klubu UKH Unia Katarzyna Kot

Hokejball to  dyscyplina, która dopiero zdobywa popularność w Polsce. Mecze hokejballa, czyli hokeja ulicznego rozgrywane są na betonowych boiskach, a zawodnicy zamiast łyżew zakładają sportowe buty. Głównym atrybutem grających pozostaje hokejowy kij, ale nie używają oni ciężkiego krążka, tylko piłeczki, najczęściej pomarańczowej. Podobnie jak w rywalizacji na lodzie, plac gry otoczony jest ze względów bezpieczeństwa bandami. Spotkania są krótsze niż w hokeju na lodzie trwają 45 minut: trzy tercje po 15 minut gry. Piłkę zagrywa się kijkiem, można pomagać sobie nogą. Gol zaliczany jest po uderzeniu kijem. 

Austrotherm jako firma społecznie odpowiedzialna wspiera młodych polskich sportowców reprezentujących różne dyscypliny, nawet te, które są mało popularne w kraju. Tym bardziej pragniemy angażować się we współpracę z tymi, którzy codzienną pracą walczą w przeciwnościami i chcą odnosić sukcesy.

Gratulujemy debiutu!

na podstawie: www.gazetakrakowska.pl/sport/a/hokejball-zawodnicy-ukh-unia-oswiecim-zadebiutowali-w-ms-u16-w-zlinie,13330959/