Dźwięki Przeszłości i Teraźniejszości na święcie miasta Oświęcim

Dnia 3 września mieszkańcy Oświęcimia oddali hołd wielowiekowej historii swojego miasta, dawnego grodu kasztelańskiego, który wyłonił się na ziemi krakowskiej w okolicach roku 1179 i prawdopodobnie osiągnął status miasta w 1272 roku. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć to wydarzenie jako sponsorzy.

Uroczystości związane z tym dniem odbyły się w Muzeum Zamkowym oraz na rynku miasta. W zamku można było z przewodnikiem zwiedzić, wieżę i ratusz, zobaczyć wystawę "Topografia Miasta Oświęcim za czasów austriackich" oraz zachwycić się wyjątkowym pokazem mody z dawnych epok.

W niedzielę, na targowisku staroci oraz na historycznym spotkaniu poświęconym władcom Austrii, zgromadzili się nie tylko mieszkańcy Oświęcimia, ale także liczni goście.

Punktem kulminacyjnym Święta były wieczorne koncerty na rynku miasta. Publiczność rozgrzała i roztańczyła Orkiestra na Dużym Rowerze. Niemniej jednak, to oświęcimska grupa Ultrasonic zaprezentowała niezapomniane show, przenosząc na rynek niepowtarzalny klimat i niesamowitą energię synthpopowego, nowoczesnego brzmienia. Na zakończenie zespół ENEJ dał znakomity występ.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć to wydarzenie jako sponsorzy, przyczyniając się do organizacji tego spektakularnego święta. Należy również podkreślić, że firma Austrotherm ma swoją siedzibę właśnie w Oświęcimiu i obchodziła w tym roku swoje 30-lecie działalności.

Poprzez celebrację tego dnia, kierując nasze myśli zarówno ku przeszłości, jak i przyszłości, uczyniliśmy je jeszcze bardziej uroczystym i wyjątkowym. To były chwile, które na zawsze pozostaną w naszych sercach.