Wiedza

Prosty sposób na proste ściany

W trakcie remontu czy projektowania wnętrza, często stoimy przed wyzwaniem związanym z wyrównaniem ścian, na przykład po to aby pięknie i schludnie ułożyć płytki. W takich sytuacjach kluczowe jest zastosowanie skutecznej metody wyrównywania ścian. Jednym z niezawodnych rozwiązań, jest wykorzystanie płyt Austrotherm UNIPLATTE. W poniższym poradniku (VIDEO) krok po kroku pokażemy, jak bezpiecznie i szybko przeprowadzić ten ważny proces. 

Jak w prosty sposób uzyskać idealnie proste ściany, które będą stanowić solidny fundament dla kolejnych etapów remontu?

Zaakceptuj pliki cookie, aby móc oglądać nasze filmy

1. Przygotowanie powierzchni

Na początku należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Usuń luźne fragmenty tynku, ze ściany i zagruntuj ją, aby stworzyć solidną bazę dla płyt.

2. Pomiar i oznaczenie

Dokładnie zmierz wysokość ściany i przenieś te wymiary na płytę Austrotherm UNIPLATTE. Precyzyjny pomiar jest kluczowy dla osiągnięcia dobrego efektu.

3. Cięcie i przygotowanie płyt

Przetnij płytę Austrotherm UNIPLATTE w zaznaczonym miejscu, a następnie przełam ją i odetnij dolną siatkę. Te kroki gwarantują dostosowanie płyt do wymiarów ścian.

4. Przyklejanie i mocowanie płyt

Płytę Austrotherm UNIPLATTE przykleja do ściany, dodatkowo zabezpieczając ją mechanicznie za pomocą kołków. W płycie o wymiarach 2600x600 wywierć od 8 do 12 otworów (zobacz film), a następnie nałóż zaprawę klejową na miejsca otworów.

5. Przymocowanie płyt do ściany

Przymocuj płytę do ściany. Za pomocą poziomicy wyrównaj ją względem ściany, złap jej pion. Jeśli powierzchnie ścian są bardzo nierówne, zaleca się nałożenie dodatkowej warstwy zaprawy wokół płyty, aby zapobiec odkształcaniu się w obszarze połączeń doczołowych.

6. Mocowanie kołków i talerzyka montażowego

Gdy zaprawa stwardnieje, wywierć otwory w ścianie (aby nie uszkodzić płyty, do wiertarki zamontuj ogranicznik głębokości). Przymocuj płyty do ściany za pomocą kołków i talerzyka montażowego.

7. Wzmocnienie łączeń płyt

Aby zabezpieczyć płyty przed ewentualnymi pęknięciami, wzmocnij łączenia płyt Austrotherm UNIPLATTE, nakładając wąską siatkę z włókna szklanego. Siatkę zatop w masie klejowej, zapewniając trwałe połączenie.
Podążając za powyższymi krokami, z łatwością osiągniesz idealnie wyrównane ściany, wykorzystując sprawdzone rozwiązanie, jakim są płyty Austrotherm UNIPLATTE.

W skrócie: Do czego służą nowoczesne płyty budowlane Austrotherm UNIPLATTE?

Płyty Austrotherm UNIPLATTE nie tylko służą do wyrównywania ścian. Te nowoczesne płyty budowlane oferują szereg korzyści, np. za ich pomocą można wykonać:

 • blaty pod umywalki,
 • półki,
 • ścianki działowe,
 •  i jak zostało wspomniane wyrównać podłogę czy ściany.

Aby jeszcze lepiej zaznajomić się z tym produktem, warto bliżej przyjrzeć się jego dodatkowym cechom i zaletom. To właśnie te unikalne elementy sprawiają, że staje się on doskonałym wyborem, spełniającym wszelkie Twoje potrzeby.

Po pierwsze - łatwość montażu

Montaż płyt Austrotherm UNIPLATTE jest prosty, intuicyjny i czysty, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć zbędnych trudności podczas prac wykończeniowych. Dostępność precyzyjnych instrukcji ułatwia proces nawet dla osób bez doświadczenia w budowlance.

Po drugie - trwałość i odporność na wilgoć

Płyty te charakteryzują się wysoką trwałością, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem zarówno do projektów nowych budynków, jak i remontów. Są odporne na działanie wilgoci, co przekłada się na długotrwałą ochronę ścian pomieszczeń, takich jak kuchnia czy łazienka.

Po trzecie - ekologiczny wybór

Austrotherm UNIPLATTE spełnia również standardy ekologiczne, co czyni go przyjaznym dla środowiska wyborem. Rdzeń płyty to różowy XPS (styrodur), produkowany w technologii, gdzie zamiast szkodliwego freonu użyto dwutlenku węgla. To sprawia, że produkt ten idealnie wpisuje się w dzisiejsze trendy związane z zrównoważonym budownictwem.

Po piąte - możliwość kustomizacji

Dostępność różnych rozmiarów i grubości płyt Austrotherm UNIPLATTE umożliwia ich zastosowanie do konkretnych wymagań projektu. To uniwersalne podejście sprawia, że produkt ten doskonale sprawdza się w różnych warunkach i typach pomieszczeń. 

Wymiary: długość x szerokość x grubość [mm]: 

 • 1300x600x4 [mm]
 • 1300x600x6 [mm]
 • 1300x600x10 [mm]
 • 2600x600x10 [mm]
 • 2600x600x12,5 [mm]
 • 2600x600x15 [mm]
 • 2600x600x20 [mm]
 • 2600x600x30 [mm]
 • 2600x600x40 [mm]
 • 2600x600x50 [mm]
 • 2600x600x60 [mm]

Wybierając Austrotherm UNIPLATTE, inwestujesz nie tylko w estetykę i funkcjonalność, lecz także w energooszczędność i trwałość swojego projektu budowlanego. To kompleksowe rozwiązanie, które pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty przy minimalnym wysiłku.