Grupa Austrotherm uruchamia trzecią fabrykę w Ankarze

Austrotherm, wiodący dostawca wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, kontynuuje ekspansję w Turcji. Na początku kwietnia uruchomiono trzecią fabrykę w pobliżu Ankary, stolicy Turcji. Nowy zakład wytwarza imitacje desek, o walorach izolacyjnych, wykonane z twardego polistyrenu ekspandowanego (EPS). Inwestycja ta pochłonęła 2 miliony Euro i umożliwia roczną wydajność na poziomie 400 000 m3. Zakład produkcyjny ma powierzchne 6 200 m2. Austrotherm zatrudnia w Ankarze 14 pracowników.

- Przez ostatnie dziesięć lat zmagaliśmy się w bardzo wymagającym środowisku, nieustannie stawiając czoła nowym wyzwaniom, obecnie koncentrujemy się na długoterminowej perspektywie. Około 21 milionów ludzi zamieszkuje centralną Turcję, z tego 5 milionów mieszka w Ankarze. Obecnie tylko 30% budynków ma izolację termiczną, mimo że Anatolia ma ostre zimy i gorące lata - mówi Gerald Prinzhorn, dyrektor generalny grupy Austrotherm, wyjaśniając powody nowej ekspansji. - Import energii stanowi obciążenie dla bilansu handlowego Turcji. Izolacja jest potrzebna również tutaj.

W roku 2008 Austrotherm stał się pierwszą europejską firmą produkującą styropian na potrzeby termoizolacji, która przekroczyła granicę Bosfor. Dzięki wysokiej jakości produktom izolacyjnym i doskonałej obsłudze, mógł konkurować przeciwko dobrze wypozycjonowanej konkurencji w Stambule. W 2013 roku Austrotherm otworzył swój drugi zakład w pobliżu İzmir.

O Austrotherm

Grupa Austrotherm jest rodzinną firmą austriacką. W roku 2017 r. była w stanie zwiększyć swój obrót o 47 mln Euro (+ 15,5%) do rekordowej wartości 351 mln Euro. Na dzień 31 grudnia 2017 r. Grupa Austrotherm zatrudniała łącznie 1030 pracowników. Austrotherm obecnie zarządza łącznie 22 zakładami produkującymi termoizolację w 11 różnych krajach. Grupa obecna jest w takich krajach jak Polska, Austria, Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Rumunia, Słowacja i Węgry. Wraz z firmami Baumit i Murexin, grupa Austrotherm to część Schmid Industrie Holding, która zatrudniała łącznie 5900 pracowników, a jej obrót wyniósł 1,7 miliarda Euro, na dzień 31 grudnia 2017 r.