Austrotherm Partnerem XV Gali Builder Awards

To prestiżowe dla branży wydarzenie odbyło się 23 stycznia w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy. Już po raz piętnasty redakcja oraz rada programowa „Buildera”, w wyniku uważnej obserwacji rynku oraz po dokonaniu weryfikacji przyznały wyróżnienia Budowlana Firma Roku, Osobowość Branży, Laur Buildera oraz Polski Herkules.

W tym roku gala miała wyjątkowy charakter, ponieważ została zorganizowana we współpracy z trzema obchodzącymi w tym roku rocznice powstania firmami: Austrothermem, Budimexem oraz spółką Palisander.

Obchody swojego jubileuszu, podczas uroczystości, zaingurował Austrotherm, który w ciągu 25 lat działalności, stał się bardzo silną firmą. Osiągnięcie sukcesu było możliwe dzięki produkowaniu wyłącznie wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych dla budownictwa.

Staramy się być nieustannie na pierwszym miejscu, jednocześnie nie działając „na dopingu” – zaznaczyła, nawiązując do uczciwości, jako jednego z filarów firmy, Prezes Anna Śpiewak. Podczas wystąpienia podkreśliła również rolę ludzi w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku - Dziękuję wszystkim moim pracownikom, że razem tak się staramy. Człowiek sam niczego nie zrobi, jeśli nie będzie miał rzeszy pracowników, którzy tak samo myślą i tego samego pragną.

Przyznając nagrody Budowlanej Firmy Roku, oceniano między innymi pozycję podmiotu w branży, osiągnięcia na tle konkurencji, jakość usług i produktów, przestrzeganie wytycznych, norm czy spełnianie potrzeb klientów. Nagroda ta, w tym roku, trafiła do blisko 50 firm. Wśród laureatów znaleźli się inwestorzy, projektanci, deweloperzy, producenci oraz wykonawcy.

Laury Buildera przyznano podmiotom za działalność mającą na celu wspieranie rozwoju budownictwa. Wśród laureatów dało się zauważyć przewagę osób spierających rozwój idei BIM na polskim rynku. Jako, że budownictwo to gra zespołowa, a szczególna rola przypada tym, którzy stoją na ich czele. Miesięcznik „Builder” po raz kolejny podkreślił znaczenie liderów, przyznając im wyróżnienia Osobowości Branży. Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie statuetek Polski Herkules, za wieloletnie osiągnięcia dla rozwoju reprezentowanych firm.

Gala Buildera to wydarzenie całej branży. Unaoczniła ona wyniki sektora budowlanego, była okazją do nawiązania bezpośrednich relacji, wyeksponowała wyróżnione nagrodami firmy. Jest ważnym wydarzeniem, które łączy przedstawicieli biznesu, środowisk naukowych i akademickich oraz szeroko pojętego otoczenia budownictwa.

Builder to miesięcznik branżowy adresowany do menedżerów budownictwa, projektantów, inżynierów i kadry technicznej, studentów i wykładowców na wydziałach budownictwa, inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych oraz do wszystkich zawodowo związanych z budownictwem. Zawartość pisma stanowią informacje o materiałach, konstrukcjach, technologiach, urządzeniach i całych systemach. Omawiane są zagadnienia dotyczące międzynarodowych standardów zarządzania jakością, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Istotne miejsce zajmują konkretne rozwiązania problemów technicznych, organizacyjnych i prawnych.

zdjęcia: Biulder