Austrotherm nagrodzony prestiżowym Diamentem Forbesa 2017

W najnowszym rankingu Diamenty Forbesa 2017, prezentującym najbardziej dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa w Polsce firma Austrotherm Sp. z o.o. zajęła wysoką pozycję. Obecność spółki w tym rankingu jest potwierdzeniem ciągłego rozwoju, wzrostu wartości i systematycznego umacniania pozycji rynkowej.

- Najważniejszym drogowskazem w naszym postępowaniu jest uczciwość i wiarygodność. Od początku istnienia firmy żelazną zasadą pozostaje działanie nakierowane na tworzenie wizerunku rzetelnej i godnej zaufania firmy. Mimo wszechogarniającej idei „taniości” nie poddaliśmy się panującym, także wśród producentów styropianu trendom, polegającym na zaniżaniu jakości i ceny. Wyznajemy zasadę, że produkt inwestycyjny musi być solidny. Dzięki wdrażaniu tych ideałów w rzeczywistość cieszymy się szerokim gronem wiernych odbiorców i zadowolonych inwestorów – powiedziała Anna Śpiewak, prezes firmy Austrotherm Sp. z o.o.

Aby otrzymać Diament Forbesa należało spełnić bardzo wysokie wymagania i wykazać się rentownością,  wysoką bieżącą płynnością, dodatnim wynikiem finansowym, brakiem zaległości płatniczych, dodatnią wartość kapitałów własnych, przychodami ze sprzedaży na poziomie co najmniej 5 mln złotych czy średnim wzrostem wartości minimum 15% w ciągu trzech ostatnich lat.

Uczciwość, konsekwencja, rzetelność oraz przejrzystość w relacjach z kontrahentami i pracownikami złożyły się na kodeks postępowania, którego zasady wyznaczają kierunek działalności firmy. Firma od lat odgrywa ważną rolę w ustanawianiu standardów jakości i sama jest wyznacznikiem tych najwyższych. Austrotherm nieprzerwanie monitoruje, testuje i przystosowuje rozbudowaną ofertę produktów do najwyższych standardów europejskich. Nowoczesne laboratoria i technolodzy ściśle współpracują z instytutami badawczymi, uczelniami i organizacjami technicznymi.

Potwierdzeniem osiągnięć i uznania dla działań firmy są także liczne nagrody przyznawane przez klientów, branżę budowlaną, oraz instytucje oceny wiarygodności firmy. Zaszczyt przynoszą nam: Laury Klienta i Konsumenta. Tytuły: Budowlanej Firmy Roku, Kreatorów Budownictwa, Budowlanej Marki Roku. Złote Certyfikaty Rzetelności, Gazele Biznesu, godło Top Marka, Super Marka 2016, Diamenty Forbesa 2016 oraz Medale Europejskie za produkty marki Austrotherm.