Dopingowaliśmy z całych sił!

Za nami hokejowe finały play-off Polskiej Ligi Hokejowej. Wicemistrzostwo trafiło w ręce zawodników TH UNII Oświęcim. Należy zaznaczyć, że nasza UNIA Oświęcim, po raz pierwszy od 17 lat awansowała do finału. I jest to powód do wielkiej dumy!

Ponad 9000 widzów w biało-niebieskich barwach, atmosfera sportowego święta, zacięta rywalizacja zawodników – tak właśnie wyglądały ostatnie dwa mecze finałowe rozgrywane na oświęcimskiej tafli. Przy ogłuszającym dopingu kibiców, w piątkowy wieczór, w meczu ostatniej szansy, oświęcimianie walczyli o utrzymanie się w rywalizacji. Mimo gorącego dopingu wspaniałych kibiców, Unia uległa GKS-owi Katowice 1:4 i przegrała finałową rywalizację 0:4. Biało-niebiescy zdobyli puchar wicemistrza Polski.

Zdobycie tytułu wicemistrza Polski jest niesamowitym osiągnięciem, bo ostatnim razem Unia walczyła o mistrzostwo w 2005 roku. Na trybunach oświęcimskiego obiektu oczywiście nie mogło zabraknąć i nas! Pojawiło się wiele osób związanych z Austrothermem.

Biało-niebieską legendę hokeja wspieramy od zeszłego roku. Mamy nadzieję, że ten tytuł to dopiero przedsmak wspaniałych emocji, które czekać nas będą w przyszłym sezonie. Gratulujemy  sukcesu rywalom. Gratulujemy naszemu Wicemistrzowi i życzymy dalszych sukcesów. Mocno wierzymy, że za rok spotkamy się wspólnie świętując mistrzostwo!