Austrotherm sponsorem TH Unia Oświęcim w sezonie 2022/23

Firma Austrotherm przedłużyła umowę sponsoringu klubu hokejowego Re=Plast Unia Oświęcim. Umowę dotyczącą współpracy i działań promocyjno-reklamowych drużyny hokejowej, podpisali z ramienia Austrotherm - Anna Śpiewak, prezes Zarządu i Jerzy Płonka wiceprezes Zarządu oraz ze strony spółki akcyjnej Oświęcimski Sport - Paweł Kram prezes Zarządu. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2022/2023.

Po kapitalnym zakończeniu sezonu 2021/2021 i zdobyciu kolejnego wicemistrzostwa Polski drużyna biało-niebieskich rozwija skrzydła.a firma Austrotehrm - poducent wysokiej jakości styropianów dla wymagających klientów - ponwnie ją wspiera.

Połączenie siły marki premium, jaką jest Austrotherm, z możliwościami promocji „biało-niebieskiej” legendy to kolejny ważny krok w procesie odbudowy tradycji hokeja w Oświęcimiu. Wierzymy że dzięki nawiązaniu współpracy, obecny sezon przyniesie wiele sportowej radości, a widok oświęcimskiej drużyny walczącej o dziewiąte mistrzostwo Polski wpisze się w pasjonującą rywalizację najlepszych drużyn w kraju.

Promocja sportu jest nierozerwalnie związana z działalnością biznesową Austrotherm. Firma od lat wspiera sportowców angażując się w rożne wydarzenie o charakterze ogólnopolskim i lokalnym. Wspierała uczniowskie kluby hokejowe, pływackie czy hokejballowe a także liczne wydarzenia o charakterze ogólnopolskim i wojewódzkim.

Klub Sportowy TH Unia Oświęcim to ośmiokrotny mistrz Polski, ośmiokrotny wicemistrz i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. W tym roku obchodzi 75-lecie swojej działalności. Oprócz walki o Mistrzostwo Polski corocznie brał udział w rozgrywkach europejskich pucharów (Continental Cup), a w roku 2003 uczestniczył w Międzynarodowej Lidze Hokeja (INTERLIGA). W zespole występowało i występuje wielu reprezentantów Polski. Bronili oni narodowych barw w najważniejszych imprezach: Mistrzostwach Świata oraz na Igrzyskach Olimpijskich.

Jako jeden z największych producentów materiałów termoizolacyjnych w Polsce i Europie z dumą wspiera oświęcimskich hokeistów w zdobyciu kolejnych tutułów. 

Zaangażowanie w sponsoring sportu zarówno tego profesjonalnego jak i amatorskiego, mecenat nad ważnymi wydarzeniami czy wspieranie inicjatyw społecznych są od lat elementem tożsamości marki Austrotherm. Działania te pozwalają nie tylko na budowanie wizerunku ale są również wyrazem odpowiedzialności wobec otoczenia.