Speedcubing w sercu Skierniewic!

Mistrzostwa Polski w Speedcubingu odbywały się w Skierniewicach od 6 do 8 października. Wydarzenie przyciągnęło 200 zawodników, w tym mistrza Europy – Tymona Kolasińskiego oraz czołowych polskich speedcuberów. W trakcie zawodów uczestnicy rywalizowali w 17 oficjalnych konkurencjach. Warto podkreślić, że firma Austrotherm miała przyjemność być sponsorem tego prestiżowego wydarzenia.
Speedcubing, czyli układanie kostki Rubika na czas, to ekscytujący sport, w którym zawodnicy mierzą się z różnorodnymi wariantami kostki, dążąc do osiągnięcia jak najszybszego czasu.

Niezwykłe emocje towarzyszyły rywalizacji w koronnej konkurencji jaką jest układaniu kostki 3x3x3, gdzie w emocjonującym finale doszło do prawdziwej sensacji. Nowym mistrzem Polski został Radosław Marcinek, pokonując wielokrotnego mistrza Polski i wicemistrza świata, Tymona Kolasińskiego, o zaledwie 0,01 sekundy. To dowód na niezwykłą i wyrównaną rywalizację, jaką oferuje ten sport.

Zaakceptuj pliki cookie, aby móc oglądać nasze filmy

Mistrzostwa Polski w Speedcubingu to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu każdego polskiego speedcubera. Przyciągają uwagę najlepszych zawodników już od 2005 roku. W duchu fair play rywalizują oni o tytuł mistrza kraju we wszystkich oficjalnych konkurencjach. 

Austrotherm, producent styropianu dla wymagających profesjonalistów, gratuluje  wszystkim uczestnikom Mistrzostw Polski w Speedcubingu za ich zaangażowanie i osiągnięcia, które z pewnością zainspirują wszystkich fanów łamigłówek.