Wszystkiego Dobrego, Austrotherm Węgry!

Ekspansja grupy Austrotherm na Wschód zapoczątkowała narodziny udanej inwestycji. W lutym tego roku Austrotherm Węgry świętował w Budapeszcie, wspólnie z 750 zaproszonymi gośćmi, jubileusz 25-lecia. Wszystkiego najlepszego, Austrotherm Węgry! – Boldog születésnapot!

Grupa Austrotherm prowadzi na Węgrzech trzy zakłady produkcyjne. Historia firmy w tej części Europy sięga roku 1991, kiedy to niedaleko austriackiej granicy, w miejscowości Györ powstał pierwszy zakład produkcyjny. Miasto liczy 130 tys. mieszkańców, a jego, z gospodarczego punktu widzenia, korzystne położenie – w trójkącie Wiedeń-Budapeszt-Bratysława - sprawiło, że z upływem czasu miejsce to stało się ważnym punktem przemysłowym kraju. Dziesięć lat później otwarto drugi zakład w miejscowości Gyöngyös (gyöngy – perła), położonej 80 km na północny-wschód od Budapesztu. W 2008 roku Austrotherm na Węgrzech doczekał się trzeciego zakładu produkcyjnego. Tym razem w miejscowości Sekszárd, oddalonej zaledwie 50 km od granicy z Chorwacją i leżącej bezpośrednio przy autostradzie, biegnącej od Budapesztu do miejscowości Pécs. Jest to doskonałe położenie z punktu widzenia dostępności produktów dla klientów, zamieszkujących południe Węgier, ale także w celu dalszego eksportu na Chorwację.

Udane ćwierćwiecze przeszło do historii. W lutym tego roku Austrotherm Węgry świętował w Budapeszcie 25. urodziny. Właściciel grupy Austrotherm, Peter Schmid oraz prezes zarządu Austrotherm Węgry, János Bozsaky gościli 750 osób, w tym klientów, prezesa Holdingu SIH, Roberta Schmid oraz wszystkich prezesów grupy Austrotherm.