Aktualności

Life Austrotherm

Święto biegowe w Oświęcimiu

Austrotherm już tradycyjnie objął sponsoringiem międzynarodowe wydarzenie, jakim jest cykl biegów „Tolerancja na sportowo” w ramach Life Festival Oświecim. Dzięki wsparciu firmy organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe Oświęcim oraz Fundacja Peace Festival mogli przygotować prawdziwe święto biegowe.

Już zwyczajowo, o dziesiątej rano, 19 czerwca w Oświęcimiu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych zaczęło robić się ciasno. Znana trener personalny gwiazd, Adrianna Palka, poprowadziła dla wszystkich startujących profesjonalną rozgrzewkę. Następnie wśród wesołych okrzyków wystartowały dwuipółkilometrowy bieg rolkarzy i bieg rodzinny.
Gwoździem programu okazały się Bieg Life na 5 km oraz Bieg „Tolerancja na sportowo” na 10 km, zwłaszcza, że na jednym z dystansów wystartował czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Kibice, rodziny z dziećmi, papparazzi, goście z zagranicy, hostessy oraz sportowcy wspólnie i głośno odliczali czas do startu.

Czwarty już, dziesięciokilometrowy bieg w Oświęcimiu w ramach Life Festival „Tolerancja na sportowo” trwał niespełna półtorej godziny. Wzięło w nim udział ponad pół tysiąca biegaczy nie tylko z wielu miast Polski, ale także z Kenii, Izraela czy Włoch. Najlepszy w zmaganiach okazał się Kenijczyk Henry Kemboi, który uzyskał wynik 32:10, drugi był Kibet Rop Abel, trzeci Sergii Rybak. W kategorii kobiet najlepszą okazała się Jepkurui Biwott Gladys z wynikiem 00:38:39. Druga w tej kategorii była Aleksandra Jachimczyk, a trzecia Beata Jarzębowicz.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, bilety na finałowy koncert zespołu Queen i Adama Lamberta oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę Austrotherm.

Cieszymy się, że możemy być częścią tak wspaniałego wydarzenia, niosącego wartości, wpisujące się także w filozofię Austrothermu. Od początku lat 90, gdy powstawał pierwszy zakład w Oświęcimiu, kierujemy się szeroko rozumianym szacunkiem do człowieka, nie tylko klienta, ale również zatrudnionych pracowników czy kontrahentów. Rzetelność, prawa człowieka oraz tolerancja są dla nas wiążącym normatywem. Szanujemy wszystkich ludzi bez względu na ich wiek, płeć, sprawność, narodowość, przynależność etniczną, religię i orientację seksualną. Respektujemy ich godność, ich prawa i sferę prywatną. Jako sponsor tegorocznego festiwalu biegowego „Tolerancja na sportowo” serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, organizatorom, zawodnikom i wspaniałym kibicom. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Vertrieb

Oops, an error occurred! Code: 2024071804581712039360