Aktualności

Mistrzostwo wraca do Oświęcimia. Triumf Biało-Niebieskich! (Galeria)

Finał, który obfitował w emocje i napięcie, pokazał prawdziwą siłę i determinację drużyny Unii. Po sześciu spotkaniach play-off-u był remis 3:3. W miniony piątek (12.04) Unia zagrała koncertowo, gromiąc rywali 5:0. Siódmy, niedzielny mecz nie przyniósł goli w regulaminowych 60 minutach gry. Dopiero w dogrywce – grając trzech na trzech – bramkę strzelił Kaleinikovas, Litwin występujący w barwach Unii.

Dobra Decyzja: kampania promująca zalety styropianu

W marcu 2024 roku firma Austrotherm uruchomiła kampanię o nazwie "Styropian Austrotherm - Dobra Decyzja". Skierowana do indywidualnych inwestorów, ma na celu podkreślenie zalet produktów Austrotherm stosowanych do termoizolacji w budownictwie.

Termomodernizacja z kompleksową obsługą klienta

W obliczu rosnących wymagań energetycznych i wzrastającej świadomości ekologicznej, termomodernizacja obiektów budowlanych staje się kluczowym zadaniem. Proces ten wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale i profesjonalnego podejścia w projektowaniu i wykonawstwie, by osiągnąć zamierzone cele. W tym kontekście, na uwagę zasługują firmy takie jak Austrotherm, które dostarczają nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również oferują kompleksowe wsparcie i doradztwo na każdym etapie termomodernizacji.

Nowe narzędzie dla tych co ocieplają - teraz za darmo i online!

W marcu firma Austrotherm zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie online - intuicyjny kalkulator doboru grubości styropianu. Dzięki niemu właściciele domów mogą szybko i łatwo oszacować odpowiednią grubość termoizolacji, zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi.

W Oświęcimiu ponownie bili rekordy

Firma Austrotherm kolejny rok z rzędu obdarowała wsparciem młodych pływaków w przedświątecznych zawodach "Bijemy Rekordy", organizowanych pod patronatem mistrza, Pawła Korzeniowskiego.

Producent styropianu i Unia Oświęcim ramię w ramię. Odkryj, co stoi za tą niecodzienną współpracą

Austrotherm, firma specjalizująca się w produkcji materiałów do termoizolacji ogłasza z ogromną radością kontynuację wsparcia dla drużyny hokejowej TH UNIA Oświęcim w trwającym sezonie 2023/2024. To strategiczne partnerstwo, rozwijane przez lata, łączy renomowaną markę premium z potencjałem ośmiokrotnych Mistrzów Polski w hokeju na lodzie.

Austrotherm sponsorem IV eMotion Dance Festival

Wielkie emocje, piękne stroje, wspaniała muzyka i niesamowita atmosfera – tak w skrócie można podsumować IV edycję eMotion Dance Festival, który odbył się 19 listopada w Oświęcimiu. Głównym sponsorem tego niezwykłego, tanecznego święta została po raz kolejny firma Austrotherm.

Speedcubing w sercu Skierniewic!

Speedcubing, czyli układanie kostki Rubika na czas, to ekscytujący sport, w którym zawodnicy mierzą się z różnorodnymi wariantami kostki, dążąc do osiągnięcia jak najszybszego czasu. Firma Austrotherm miała przyjemność być sponsorem tego prestiżowego wydarzenia.

Sponsorujemy ośmiokrotnych mistrzów Polski

Ogłaszamy, że przedłużyliśmy naszą umowę sponsorską z TH Unia Oświęcim na sezon 2023-2024. To dla nas ogromne źródło satysfakcji i dumy!

Dźwięki Przeszłości i Teraźniejszości w Oświęcimiu

Dnia 3 września mieszkańcy Oświęcimia oddali hołd wielowiekowej historii swojego miasta, dawnego grodu kasztelańskiego, który wyłonił się na ziemi krakowskiej w okolicach roku 1179 i prawdopodobnie osiągnął status miasta w 1272 roku. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć to wydarzenie jako sponsorzy.

Czwarty Etap Tour de Pologne: Grodków, styropian i szalony doping

Tour de Pologne to bez wątpienia najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe, które co roku budzi ogromne emocje w całej Polsce. W tym roku nie inaczej – 1 sierpnia miała miejsce czwarta faza tego prestiżowego wyścigu, która okazała się prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich kolarzy. Niemal dwustukilometrowa trasa, rozpoczynająca się w urokliwym Strzelinie i kończąca w malowniczym Opolu, wiodła przez tereny Dolnego Śląska i Opolszczyzny, testując kondycję, wytrzymałość i umiejętności wszystkich uczestników.

Unia Oświęcim z brązowym medalem Polskiej Hokej Ligi

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim cieszy się z brązowego medalu Polskiej Hokej Ligi. To już dwudziesty medal w historii Unii Oświęcim, z czego osiem to złote krążki, dziewięć srebrne, a od środy także trzy brązowe. Warto również podkreślić, że Tauron Re-Plast Unia Oświęcim ma w swoim gronie sponsora, firmę Austrotherm, która wspiera klub i gratuluje mu osiągnięć.

Rozwiązanie konkursu "Ustrzel nagrody z Austrotherm"

Dziękujemy za udział w konkursie "Ustrzel nagrody z Austrotherm". Wasze wiersze były nie tylko kreatywne i oryginalne, ale także wspaniale oddawały charakter naszych produktów. Zwycięzcom gratulujemy!

Austrotherm z prestiżowym tytułem Super Marka 2023

Z dumą informujemy, że firma Austrotherm po raz ósmy z rzędu została uhonorowana tytułem Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Producenci styropianu. Wynik badania po raz kolejny potwierdził ugruntowaną pozycję firmy oraz świetną jakość produktów, cenioną przez najlepszych fachowców w Polsce.

Styropian Austrotherm z deklaracjami środowiskowymi

Zakończył się cykl badań środowiskowych dla płyt styropianowych prowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej. Badania potwierdzają, że płyty styropianowe Austrotherm redukują emisję CO2 i zapotrzebowanie budynków na energię, są bezpieczne dla zdrowia pod kątem emisji pyłu PM 2.5 i PM 10 podczas montażu oraz emisji lotnych związków podczas użytkowania ocieplonego budynku, nie emitują formaldehydu oraz podlegają recyklingowi.

Weź udział w konkursie na Facebooku

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który jest obecnie prowadzony na naszym Fanpage'u na Facebooku. Nagrodami w konkursie są kubki termiczne Austrotherm oraz oficjalne, emaliowane kubki wicemistrzów Polski w hokeju - TH Unii Oświęcim.

Austrotherm sponsorem III edycji eMotion Dance Festival

Magia świateł, gracja ruchów, piękne stroje i wielkie emocje. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego eMotion Dance Festival, który 20 listopada ponownie zagościł w Oświęcimiu. Turniej przeprowadzono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta i przy wsparciu firmy Austrotherm, producenta najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych w Polsce.

Trzy tytuły Kreatora Budownictwa dla spółki Austrotherm

Spółka Austrotherm jest jednym z polskich liderów w zakresie produkcji płyt termoizolacyjnych ze styropianu na potrzeby budownictwa. W ramach konkursu Kreator Budownictwa Roku 2022, firma Austrotherm otrzymała zaszczytne wyróżnienia w trzech kategoriach: dla osoby, firmy i inwestycji.

Austrotherm sponsorem Święta Miasta Oświęcim

W tegorocznym programie znalazły się między innymi uroczysta sesja Rady Miasta, otwarcie wystawy malarstwa Witolda Kaczanowskiego – „Witold-K” oraz zwiedzanie wystawy czasowej „Dwór Książęcy w Oświęcimiu XIV-XV w.” Zwieńczeniem weekendu i zarazem jego największą atrakcją okazały się być koncerty takich gwiazd jak min. Sound’n’Grace i Cleo.

Prestiżowy Diament Forbesa dla firmy Austrotherm

Firma Austrotherm po raz siódmy z rzędu zajęła miejsce w rankingu najprężniej rozwijających się firm w Polsce zdobywając Diament Forbesa.

Austrotherm laureatem Budowlanej Marki Roku 2022

Firma Austrotherm już po raz jedenasty została uhonorowana tytułem Budowlana Marka Roku w kategorii Materiały termoizolacyjne – styropian.

Firma Austrotherm przedłużyła umowę sponsoringu klubu hokejowego Unia Oświęcim

Firma Austrotherm przedłużyła umowę sponsoringu klubu hokejowego Unia Oświęcim

Firma Austrotherm uczestnikiem Smart City Forum w Częstochowie

W dniach 26-27 maja firma Austrotherm wzięła udział w VI Konferencji Naukowej pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Zarządcy Nieruchomości w Koncepcji Smart City – „Science 2 Business”.

Taneczny weekend z firmą Austrotherm

Turniej Tańca Towarzyskiego eMotion Dance Festival w Oświęcimiu

Dopingowaliśmy z całych sił!

Biało-niebiescy hokeiści TH Unii Oświęcim zdobyli puchar wicemistrza Polski.

Austrotherm z tytułem Budowlana Firma Roku 2021

Firma Austrotherm już trzeci raz z rzędu zdobyła tytuł Budowlanej Firmy Roku, a prezes zarządu, Anna Śpiewak tytuł Osobowość Branży.

Austrotherm ponownie inwestuje w Austrii

Austriacki Austrotherm rozpoczyna rok 2022 inwestując 20 milionów euro. Wszystko po to, aby zapewnić dostępność produktów Austrotherm XPS na szerszą skalę.

Austrotherm sponsorem ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego

W pierwszą niedzielę lutego Oświęcim stał się taneczną stolicą regionu, a może nawet i całej Polski. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego – eMotion Dance Festival pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Firma Austrotherm wsparła wspaniałą ideę organizacji turnieju.

Firma Austrotherm ponownie nagrodzona

Za nami XXX jubileuszowa edycja konkursu Lider Polskiego Biznesu. Austrotherm znalazł się w zaszczytnym gronie firm ponownie nagrodzonych.

Styczniowa odsłona akcji ONKOPOWIEDZIALNI

W dniach 24-30 stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Kluczowa jest profilaktyka. Proste badanie cytologiczne jest praktycznie bezbolesne, a umożliwia wczesne wykrycie nowotworu.

Firma Austrotherm z tytułem Super Marka 2022

To świetny początek roku dla firmy Austrotherm - lidera termoizolacji w Polsce. Marka już siódmy raz z rzędu została uhonorowana tytułem Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Producenci styropianu. Wynik badania potwierdza ugruntowaną pozycję firmy oraz doskonałą jakość produktów, cenioną przez najlepszych fachowców.

Austrotherm wspiera zawody sportowe

W ostatni przedświąteczny weekend grudnia w Oświęcimiu odbyła się kolejna, XI już edycja zawodów „Bijemy rekordy” pod patronatem wybitnego pływaka – olimpijczyka i mistrza świata, Pawła Korzeniowskiego. Patronat nad wydarzeniem objęła firma Austrotherm – lider termoizolacji w Polsce.

Austrotherm partnerem projektów edukacyjnych MDSM

Austrotherm od lat wspiera różne zrzeszenia oraz instytucje. Firma angażuje się nie tylko w branżowe projekty, lecz także w wydarzenia o charakterze lokalnym. Wspieramy między innymi projekty sportowe, stowarzyszenia non-profit oraz imprezy kulturalno-edukacyjne.

Austrotherm partnerem XXIII Śląskiej Gali Budownictwa

XXIII Śląska Gala Budownictwa, która odbyła się 19 listopada w Teatrze Rozrywka w Chorzowie, była wyjątkowym wydarzeniem otwierającym obchody 20-lecia samorządu zawodowego inżynierów budownictwa na Śląsku.

Listopadowa odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

Movember – miesiąc świadomości na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Z tej okazji organizatorzy przygotowali kolejną odsłonę akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI, podczas której chcieliby przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego i raka jąder.

Kongres Zarządców Nieruchomości

Firma Austrotherm oraz miesięcznik Mieszkanie i Wspólnota zapraszają do udziału w drugim w tym roku ogólnopolskim kongresie zarządców nieruchomości, wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i deweloperów. Kongres odbędzie się 18 listopada 2021 r.

Austrotherm sponsorem KS Unia Oświęcim

Z dumą ogłaszamy, że firma Austrotherm została oficjalnym sponsorem klubu hokejowego KS Unia Oświęcim.

Październikowa odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi, dlatego w ramach akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI organizatorzy chcą przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka piersi.

Partner Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków

Firma Austrotherm została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Biennale Architektury 2021 w Krakowie, odbywającego się pod hasłem „RE-USE”.

Austrotherm partnerem akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

Firma Austrotherm została partnerem akcji społecznej ONKOODPOWIEDZIALNI, organizowanej przez grupę Neo Hospital. Akcja skierowana jest do pracodawców, którzy chcą zadbać o zdrowie swoich pracowników w obszarze chorób onkologicznych. W obliczu ograniczeń, jakie wywołała pandemia rośnie rola odpowiedzialnych pracodawców, dla których zdrowie pracowników jest kapitałem i którzy są zaangażowani w ochronę i promocję zdrowia w miejscu pracy.

Austrotherm z tytułem Budowlana Marka Roku 2021

Austrotherm, czołowy producent materiałów termoizolacyjnych dla budownictwa, został laureatem w prestiżowym rankingu Budowlana Marku Roku 2021. To już 10 zaszczytny tytuł dla firmy Austrotherm, producenta styropianu najwyższej jakości. Pomimo trudności związanych z pandemią, firma cieszy się niesłabnącym zaufaniem wśród fachowców.

Austrotherm otworzył zakład w Grodkowie

Firma Austrotherm uruchomiła w Grodkowie nowoczesny zakład produkujący styropian. To trzecia obok Oświęcimia i Skierniewic fabryka, w której będą wytwarzane materiały do termoizolacji na potrzeby budownictwa. Zakład wykorzystuje najnowsze i unikalne na polskim rynku technologie produkcji, supernowoczesny park maszynowy oraz zaawansowane systemy automatyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa produkcji od renomowanych polskich producentów.

Ogólnopolski Kongres Zarządców Nieruchomości, Wspólnot, Spółdzielni Mieszkaniowych i Deweloperów

Firma Austrotherm oraz miesięcznik Mieszkanie i Wspólnota – poradnik właścicieli i zarządców – zapraszają do udziału w ogólnopolskim kongresie zarządców nieruchomości, wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i deweloperów. Kongres odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2021 r.

Jesteśmy liderem w branży

Firma Austrotherm została laureatem w konkursie Builder Awards i otrzymała tytuł Budowlanej Firmy Roku 2020, a prezes zarządu, Anna Śpiewak tytuł Osobowość Branży.

Super Marka 2021 dla Austrotherm

Firma Austrotherm, czołowy producent materiałów termoizolacyjnych dla budownictwa, już po raz szósty z rzędu została wyróżniona tytułem Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Producenci Styropianu. Wynik badania potwierdził ugruntowaną pozycję marki oraz świetną jakość produktów, cenioną przez najlepszych fachowców w całej Polsce.

Austrotherm partnerem zawodów pływackich w Oświęcimiu

Pod koniec minionego roku w Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie pod nazwą „Bijemy rekordy”. Dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zawodników z całej Polski, choć z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy nie mogli przyjąć wszystkich chętnych.

Austrotherm partnerem XIV Forum Przedsiębiorców Online

16 listopada 2020 r. będzie miało miejsce jedno z największych wydarzeń kierowanych do przedsiębiorców w Polsce. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się w wirtualnym studiu, online. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jarosław Gowin, Wicepremier, Ministrer Rozwoju, Pracy i Technologii.

Austrotherm z tytułem Ambasador Polskiej Gospodarki

Firma Austrotherm została uhonorowana tytułem Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii „Najwyższa Jakość”. Kapituła konkursu doceniła spółkę za wysokie standardy w działalności biznesowej.

Najlepsza inwestycja w termoizolację budynków rolniczych

Dobrze zaprojektowana i wykonana termoizolacja budynków rolniczych z zastosowaniem styropianu to ciepło i wygoda na długie lata.

Grupa Jurajska GOPR otrzymuje 50000 zł od Austrotherm Sp. z o.o.

Ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR otrzymają 50 000 złotych, które przeznaczą na realizację celów statutowych. Jest to efekt przedłużenia współpracy między wiodącym producentem styropianu, firmą Austrotherm a ratownikami. Środki finansowe zostaną przeznaczone min. na poprawę jakości akcji ratunkowych, szkolenia i edukację młodzieży, remonty sprzętu ratującego życie oraz rozbudowę stacji ratunkowej.

XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski

XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski przebiegło pod hasłem „Mało(Polska) odpowiedź na kryzys: Wsparcie – Solidarność – Współpraca. Jak obronić gospodarkę i wykorzystać nowe szanse, by wyjść z pandemii silniejszym niż kiedykolwiek”. W obradach między innymi wzięła udział wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Katalog wzorów fasadowych profili powlekanych na rok 2020

Już jest dostępny nowy katalog Austrotherm FPP w całości poświęcony fasadowym profilom powlekanym oraz desce elewacyjnej.

Austrotherm w elitarnym gronie Gazel Biznesu

Firma Austrotherm została laureatem Gazeli Biznesu. To już 20. edycja rankingu, którego celem jest promowanie małych i średnich przedsiębiorstw, rozwijających się niezależnie od koniunktury gospodarczej. To już dziesiąta, a siódma z rzędu Gazela Biznesu dla spółki Austrotherm.

Uruchomiliśmy "Porady dociepleniowe z Austrotherm"

Planujesz docieplenie lub remont? Nie wiesz, jaki styropian wybrać? Dobrze trafiłeś! Dział Doradztwa Technicznego Austrotherm odpowie na Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące kompleksowej termoizolacji.

Friedrich Schmid nie żyje. Był założycielem koncernu SiH

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 31.03.2020 r. w wieku 78 lat odszedł Friedrich Schmid, założyciel koncernu Schmid Industrieholding, w którego skład od 1980 roku wchodzi marka Austrotherm.

Austrotherm buduje fabrykę w Grodkowie

Firma Austrotherm, wchodząca w skład austriackiej grupy Schmid Industrie Holding, zainwestuje w Grodkowie (woj. opolskie) 25 milionów złotych w budowę kolejnego zakładu produkcyjnego. Obok Oświęcimia i Skierniewic będzie to trzeci, nowoczesny obiekt. Na początku marca zarząd firmy Austrotherm wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Grodkowie oraz przedstawicielami generalnego wykonawcy, poprzez symboliczne wbicie łopaty, zainaugurował budowę fabryki produkcji styropianu.

Firma Austrotherm liderem branży

Podczas XVII gali Builder Awards firma Austrotherm została uhonorowana zaszczytnym tytułem Budowlana Firma Roku 2019, a prezes zarządu Anna Śpiewak tytułem Osobowość Branży.

Wystartowała kampania "Twoje serce jest dla nas ważne"

Austrotherm to przede wszystkim wielka rodzina pracowników, odbiorców i klientów ostatecznych. Jako pracownicy troszczymy się wzajemnie o siebie, a klientom dajemy wszystko to, co w nas najlepsze – nasze serce. Takie jest główne przesłanie nowej kampanii spółki Austrotherm

Austrotherm - Lider Polskiego Biznesu

Po raz 26. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXIX edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu.

Austrotherm wspiera młodych pływaków w Oświęcimiu

Pod koniec roku pływacy z całego kraju rywalizowali w Oświęcimiu w ramach zawodów „Bijemy rekordy”. Patronat nad wydarzeniem objął Paweł Korzeniowski, wychowanek klubu pływackiego Unia Oświęcim, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy oraz czterokrotny olimpijczyk. Zawodnicy bili rekordy na jednej z najnowocześniejszych, 50-metrowych pływalni w Polsce.

Mikołajkowy seans. Dzieci zachwycone!

Co roku w okresie przedświątecznym Austrotherm wspiera działania kierowane do najmłodszych. W tym roku zostaliśmy partnerem mikołajkowego seansu, organizowanego przez Gazetę Krakowską w jednym z wadowickich kin.

Wspieramy wydarzenia kulturalne MDSM w Oświęcimiu

Ważnym elementem strategii firmy Austrotherm jest wspieranie różnych zrzeszeń oraz instytucji. Przedsiębiorstwo od lat angażuje się nie tylko w branżowe projekty czy wydarzenia, ale też te o charakterze lokalnym. Wspieramy między innymi projekty sportowe, stowarzyszenia non-profit, jak również imprezy kulturalno-edukacyjne.

Oświadczenie Zarządu firmy Austrotherm Sp. z o.o. w sprawie kontroli produktów WINB

Oświadczenie Zarządu firmy Austrotherm Sp. z o.o. w sprawie kontroli produktów WINB

Jakość potwierdzona tytułem Ambasador Polskiej Gospodarki

Austrotherm wyróżniony w kategorii „Najwyższa Jakość” w ramach konkursu organizowanego przez Business Centre Club. 25 września w czasie uroczystego wręczenia dyplomów spółkę reprezentowała Pani Prezes Anna Śpiewak.

Austrotherm partnerem Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu

W czerwcu pływacy z całego województwa rywalizowali w Oświęcimiu o Mistrzostwo Małopolski. Wzięło w nich udział 39 klubów pływackich. Zawodnicy bili rekordy życiowe oraz klubowe na jednej z najnowocześniejszych, 50-metrowych pływalni w Polsce.

Firma Austrotherm została uhonorowana Budowlaną Marką Roku 2019

Firma Austrotherm została uhonorowana Budowlaną Marką Roku 2019. Podczas czerwcowej Gali, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku już po raz piętnasty wręczyło statuetki najlepszym firmom budowlanym w Polsce.

Austrotherm wśród elity polskiej przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że firma Austrotherm otrzymała zaszczytne wyróżnienie w rankingu „Diamenty Forbesa 2019”. Tym samym już po raz czwarty z rzędu uplasowała się w prestiżowym gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości, w kategorii przychodów od 50 do 250 milionów złotych.

Austrotherm firmą dobrze widzianą

Spółka Austrotherm, producent materiałów termoizolacyjnych dla budownictwa, została uhonorowana zaszczytnym tytułem Firma Dobrze Widziana. Uroczysty finał X edycji konkursu, organizowany przez Business Centre Club, odbył się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

VI Międzynarodowa Konferencja ETICS: rekordowe zainteresowanie i stanowisko SSO w kwestii bezpieczeństwa pożarowego budynków

W dniach 9-10 maja br. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, cykliczne spotkanie polskiej branży ociepleń, organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) od 2014 roku. W wydarzeniu wzięły udział 163 osoby z Polski, Austrii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Ukrainy.

Podwójne wyróżnienie dla marki Austrotherm

Firma Austrotherm już czwarty rok z rzędu została nagrodzona tytułem Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Dodatkowo w ramach dziesięciolecia programu, otrzymała również wyróżnienie specjalne – godło Marka Dekady 2009-2019, które przyznawane jest firmom wielokrotnie nagradzanym w plebiscycie.

Austrotherm partnerem ogólnopolskiej kampanii "Ocieplam dom i walczę ze smogiem"

Wystartowała ogólnopolska akcja społeczna "Ocieplam dom i walczę ze smogiem", która promuje idee ocieplania domów w procesie walki ze smogiem. Partnerem akcji jest firma Austrotherm a organizatorem, redakcja miesięcznika IZOLACJE. Na jej potrzeby uruchomiono stronę www.termomodernizacja.org.

Austrotherm z tytułem Kreator Budownictwa Roku 2018

Firmie Austrotherm oraz wiceprezesowi zarządu, Jerzemu Płonce, został przyznany prestiżowy tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018. Tytułem tym Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa nagrodziło firmy i osoby, których działalność ma istotny wpływ na rozwój polskiego budownictwa.

Państwowa Inspekcja Pracy nagrodziła firmę Austrotherm

Państwowa Inspekcja Pracy po raz 25 nagrodziła pracodawców, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników. Wśród laureatów znalazła się firma Austrotherm Sp. z o.o. z Oświęcimia. Nagrodę z rąk Okręgowego Inspektora Pracy odebrała Anna Śpiewak – Prezes Zarzadu spółki.

Unikatowy Kalkulator Łączników SSO już dostępny dla każdego

Z początkiem października br. na stronie www.systemyocieplen.pl udostępniony został nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym Kalkulator Łączników SSO. Narzędzie wprowadza innowacyjną metodologię obliczeń wymaganej liczby i układu łączników mechanicznych na elewacji – zależnie od ciśnienia wiatru w poszczególnych strefach ściany, znajdujących się w różnym oddaleniu od naroży. Dzięki temu można określić prawidłowe mocowanie mechaniczne termoizolacji w systemach ociepleń ETICS.

Rolnik szukał styropianu, znalazł Austrotherm i 25000 złotych

Tomasz Stanisławski, zwycięzca nagrody głównej w loterii „25 Lat Austrotherm – Loteria Urodzinowa”, odebrał czek na 25000 złotych. Był w szoku! Szczęśliwy i zadowolony, ale nie mógł uwierzyć, że pieniądze należą teraz do niego.

Dofinansowanie kosztów termomodernizacji w ramach Programu „Czyste Powietrze”

19 września 2018 r. Ministerstwo Środowiska uruchomiło program „Czyste Powietrze”. Trwa nabór wniosków. Program zakłada realizację celów w zakresie ochrony środowiska, w szczególności zmniejszenia emisji pyłów wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne, poprzez wsparcie termomodernizacji takich budynków oraz wymiany przestarzałych źródeł ciepła.

Mistrzowski lipiec zawodników Austrothermu

Lipiec dostarczył wielu pozytywnych emocji związanych z debiutem oświęcimskich hokeistów UKH Unia Oświęcim. Młodzi zawodnicy wykorzystali letnią przerwę występując na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16 w hokejballu. Zawody trwały cztery dni. Dziewczyny i chłopcy z Czech, Słowacji, Kanady, Stanów Zjednaczonych, Wielkiej Brytanii, Polski i Szwajcarii rywalizowali w miastach Zilin i Pferov.

Austrotherm wspiera kampanię STYROPIAN Men

4 czerwca br. wystartowała druga edycja kampanii edukacyjnej Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu promująca styropian dla budownictwa – „STYROPIAN Men – Gwiazdy Termoizolacji”.

Diament Forbesa 2018 przyznany spółce Austrotherm

Spółka Austrotherm otrzymała tytuł „Diamenty Forbesa 2018". Tym samym po raz trzeci z rzędu znalazła się w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości, w kategorii przychodów od 50 do 250 milionów złotych.

25 fantastycznych nagród w urodzinowej loterii Austrothermu

Austrotherm, wiodący producent styropianu, na swoje 25 urodziny przygotował wyjątkową niespodziankę. Każdy, kto od 1 czerwca do 31 sierpnia dokona zakupu produktów objętych promocją, w ilości co najmniej 25 m3, ma szansę wygrać 25 000 złotych, skuter lub 500 złotych! Pula nagród jest równa blisko 50 000 złotych.

Grupa Austrotherm uruchamia trzecią fabrykę w Ankarze

Austrotherm, wiodący dostawca wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, kontynuuje ekspansję w Turcji. Na początku kwietnia uruchomiono trzecią fabrykę w pobliżu Ankary, stolicy Turcji. Nowy zakład wytwarza imitacje desek, o walorach izolacyjnych, wykonane z twardego polistyrenu ekspandowanego (EPS). Inwestycja ta pochłonęła 2 miliony Euro i umożliwia roczną wydajność na poziomie 400 000 m3. Zakład produkcyjny ma powierzchne 6 200 m2. Austrotherm zatrudnia w Ankarze 14 pracowników.

Austrotherm z tytułem Gazela Biznesu

Firma Austrotherm uplasowała się w rankingu najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw 2017 roku.

Komunikat 3/2018

Austrotherm Partnerem XV Gali Builder Awards

Gala Builder Awards to prestiżowe dla branży wydarzenie odbyło się 23 stycznia w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy. Już po raz piętnasty redakcja oraz rada programowa „Buildera”, w wyniku uważnej obserwacji rynku oraz po dokonaniu weryfikacji przyznały wyróżnienia Budowlana Firma Roku, Osobowość Branży, Laur Buildera oraz Polski Herkules.

Austrotherm rozwija się w Rumunii

Grupa Austrotherm, wiodący dostawca produktów do termoizolacji w Europie Środkowej i Wschodniej, otworzyła 7 listopada br. w Aradzie (Rumunia) swoją trzecią fabrykę styropianu. Przejęty zakład został przystosowany i zmodyfikowany przez Austrotherm. Utworzono 20 nowych miejsc pracy. Austrotherm nadal rozwija swoją pozycję w Rumunii, gdzie znajduje się wśród trzech największych producentów materiałów izolacyjnych EPS i XPS.

Ratownicy otrzymali czek na 18 000 złotych od Austrothermu

Prezes Anna Śpiewak jako gość specjalny uczestniczyła w ślubowaniu 10 ratowników którzy zasilą szeregi Grupy Jurajskiej GOPR. Przy tej okazji przekazała Naczelnikowi panu Robertowi Pilarczykowi okolicznościowy czek o wartości 18000 złotych na zakup kolejnych aparatów do masażu serca.

Grupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Austrotherm w Niemczech zainwestował 7 000 000 euro, w kolejną linię produkcyjną wodoodpornych materiałów termoizolacyjnych XPS. W ten sposób poszerzył swoje kompetencje w segmencie termoizolacji do zastosowań przemysłowych.

Ze mną będziesz najbezpieczniejszy

Fabryka Austrotherm zajmująca się produkcją najwyższej jakości styropianu i polistyrenu ekstrudowanego, zdobyła III miejsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, w kategorii firm zatrudniających od 50 do 250 pracowników, w województwie małopolskim. Dbałość o higienę i bezpieczeństwo pracy to jeden z fundamentalnych elementów polityki pracowniczej spółki Austrotherm.

„STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji” - Kampania Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) prowadzi kampanię informacyjną: „STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji”. Działania mają na celu promowanie styropianu – najpopularniejszego w Polsce materiału do izolacji termicznej budynków.

Czyny które znaczą więcej niż słowa

Dwa aparaty AED, które umożliwiają przywrócenie akcji serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia, trafiły w ręce dzielnych ratowników Grupy Jurajskiej GOPR. Od teraz, ten sprzęt będzie służył im podczas niebezpiecznych akcji ratunkowych.

Więcej ciepła w całym mieście!

Austrotherm będzie sponsorem wspomagającym wrześniowe Święto Miasta Oświęcim. Na miejskiej imprezie wystąpią m.in. Ewa Farna Dawid Kwiatkowski oraz Andrzej Piaseczny.

AUSTROTHERM i GOPR wspólnie dla zdrowia i życia

W ramach kampanii „Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń” wraz z Grupą Jurajską GOPR, zapewniamy także bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie, również podczas wypoczynku. Z każdej sprzedanej paczki styropianu fasadowego przeka\ujemy aż 10 groszy na zakup przenośnych defibrylatorów - sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie podczas górskich aktywności.

Styropian Austrotherm - zdrowe serce każdego systemu dociepleń

Kampania edukacyjna i społeczna, której podstawowym celem jest informowanie klientów, że zastosowanie wysokiej jakości płyt styropianowych Austrotherm, w spójnym zestawie składników systemu ETICS, stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości elewacji.

Austrotherm Budowlaną Marką Roku!

8 czerwca odbyła się Gala Wręczenia Nagród Budowlana Marka Roku. Między laureatami plebiscytu, wyłonionych na podstawie badań ankietowych spośród wykonawców, nie zabrakło firmy Austrotherm. Przedsiębiorstwo zostało uhonorowane Budowlaną Marką Roku 2017 za sukcesy w kreowaniu silnej pozycji na rynku materiałów budowlanych.

Austrotherm z tytułem Super Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma

Firma Austrotherm, producent materiałów termoizolacyjnych najwyższej jakości, została ponownie uhonorowana tytułem Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Wyróżnienie przyznawane jest najbardziej rozwojowym i rozpoznawalnym markom w Polsce.

60 lat ociepleń - Polska kluczowym rynkiem Europy

W dniach 11-12 maja 2017 roku w Ożarowie Mazowieckim odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja ETICS i zgromadziła 155 uczestników związanych nie tylko z polską branżą ociepleń i chemii budowlanej.

Polska branża ociepleń czeka na IV Międzynarodową Konferencję ETICS

11 maja 2017 roku w Ożarowie Mazowieckim rozpocznie się IV Międzynarodowa Konferencja ETICS, firmowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wspólne forum polskiej branży ociepleń i chemii budowlanej.

Austrotherm sponsorem konkursu wiedzy o budownictwie pasywnym i energooszczędnym

W dniu 24 marca 2017 roku odbył się II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym skierowany do uczniów szkół budowlanych województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie - technik budownictwa. Firma Austrotherm objęła to wydarzenie swoim sponsoringiem.

IV Międzynarodowa Konferencja ETICS – już w maju doroczne spotkanie branży ociepleń

11-12 maja 2017 roku odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja ETICS, kluczowe wydarzenie dla polskiej branży chemii budowlanej, organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

Austrotherm Gazelą Biznesu

Kolejna, siódma już statuetka Gazeli Biznesu stanowi o naszym nieustannym rozwoju i potwierdza przede wszystkim realizację zakładanych wskaźników finansowych.