Austrotherm i Life Festival wypełniają Oświęcim endorfinami

20 czerwca w Oświęcimiu po raz trzeci odbyły się biegi „Tolerancja na sportowo” w ramach Life Festival Oświęcim. Austrotherm ponownie sponsorował to wydarzenie

Tegoroczna impreza kolejny raz cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród entuzjastów biegania, ale również mieszkańców Oświęcimia, którzy zapełnili trasę biegu i podgrzewali sportowe emocje głośno dopingując biegaczy. Cykl biegów składał się z biegu głównego "Tolerancja na sportowo" na 10 km, biegu "Life" na 5 km i 2,5 km biegu na rolkach. Oświęcim gościł biegaczy nie tylko z całej Polski ale także z Ukrainy i Słowacji. Dodatkową atrakcją była próba bicia rekordu Guinnessa w Nordic Walking przez ponad 1500 sympatyków tego typu aktywności.

Biegi uliczne wzbogacają wydarzenia festiwalu juz od 2013 roku i od razu zyskały popularność wśród amatorów aktywnego spędzania czasu. W poprzednich edycjach biegu brali udział znani polscy sportowcy, m.in. wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy Robert Korzeniowski. W tym roku gościliśmy aktorów z filmu Miasto 44, Kamienie na Szaniec i serialu M jak Miłość: Magdalenę Koleśnik, Kasię Sawczuk, Michała Meyera, Hiroakiego Murakami oraz Maurycego Popiela, którzy w doskonałym czasie ukończyli bieg, a mijając metę pozdrawiali oklaskującą ich publiczność.

Polski producent styropianu Austrotherm od ponad dwudziestu lat angażuje się nie tylko w branżowe projekty czy wydarzenia, ale też te o charakterze lokalnym i sportowym. Udział firmy w sponsorowaniu biegów nie jest przypadkowy. Austrotherm aktywnie włącza się w popularyzację sportu i propagowanie aktywnego, zdrowego trybu życia. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy uczestniczyć i być częścią tak wspaniałego wydarzenia oraz wpisać się w pozytywną ideę biegu "Tolerancja na sportowo" przy Life Festival Oświęcim. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy stanęli na starcie oraz osobom towarzyszącym, które ich dopingowały!