Austrotherm ponownie inwestuje w Austrii

Austriacki Austrotherm rozpoczyna rok 2022 inwestując 20 milionów euro. Wszystko po to, aby zapewnić dostępność produktów Austrotherm XPS na szerszą skalę. Co ważne, w regionie powstanie 20 dodatkowych miejsc pracy.

Austrotherm, wiodący dostawca materiałów termoizolacyjnych, jedyny producent XPS w Austrii, rozpoczyna rok 2022 inwestując 20 milionów euro w rozbudowę swoich mocy produkcyjnych. Powstanie 20 dodatkowych etatów, a przy budowie rozpocznie współpracę z małymi i średnimi firmami z regionu. W dłuższej perspektywie, inwestycja zabezpieczy 130 etatów. Celem inwestycji jest także usprawnienie logistyki, ewaluacja jakości produktów i warunków obsługi. Oddanie do użytku planowane jest już na jesień 2022 roku.

Zrównoważona inwestycja w innowacyjną technologię produkcji

„Zapotrzebowanie na chroniące klimat materiały izolacyjne XPS szybko rośnie i będzie nadal rosło w wyniku unijnego „Zielonego Ładu”. Dlatego w tym roku zwiększamy nasze zdolności produkcyjne XPS w Purbach” - wyjaśnia mgr Klaus Haberfellner, Dyrektor Zarządzający Grupy Austrotherm. - „Jako austriacka firma rodzinna, Austrotherm przywiązuje dużą wagę do bycia dobrym partnerem w regionie. Oprócz tworzenia lokalnych miejsc pracy szczególnie ważne było dla nas osiągnięcie jak najlepszej integracji naszej lokalizacji w otoczeniu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Jeziora Nezyderskiego. Udało nam się to osiągnąć dzięki konstruktywnej współpracy polityków, władz, ekspertów i Stowarzyszenia Światowego Dziedzictwa Jeziora Nezyderskiego”. 

W nowej hali produkcyjnej zastosowano wysoce wydajne materiały izolacyjne Austrotherm. Ogrzewanie podłogowe jest eksploatowane w sposób energooszczędny, wykorzystując ciepło odpadowe z urządzeń produkcyjnych. Dach hali jest częściowo wykorzystywany jako zielony dach, a częściowo do zrównoważonego wytwarzania energii za pomocą systemu fotowoltaicznego. 

Koncepcja aranżacji dla integracji z Neusiedlersee wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO „Neusiedlersee” 

Nowa hala produkcyjna o długości 160 metrów zostanie optycznie zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było optymalnie zintegrować z wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Jeziorem Nezyderskim. Dodatkowo zostanie posadzony nowy pas zieleni z rodzimymi krzewami. Na same cele projektowe przeznaczono około 700 000 euro.