Austrotherm sponsorem KS Unia Oświęcim w sezonie 2022/23

Z dumą ogłaszamy, że firma Austrotherm została oficjalnym sponsorem klubu hokejowego Unia Oświęcim. Umowę dotyczącą współpracy i działań promocyjno-reklamowych drużyny hokejowej KS Unia Oświęcim, podpisali z ramienia Austrotherm - Anna Śpiewak, prezes Zarządu i Jerzy Płonka wiceprezes Zarządu oraz ze strony spółki akcyjnej Oświęcimski Sport - Paweł Kram prezes Zarządu. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2021/2022.

Rozpoczęcie współpracy przyniesie korzyści obydwu stronom. Połączenie siły marki premium, jaką jest Austrotherm, z możliwościami promocji „biało-niebieskiej” legendy to kolejny ważny krok w procesie odbudowy tradycji hokeja w Oświęcimiu. Wierzymy że dzięki nawiązaniu współpracy, obecny sezon przyniesie wiele sportowej radości, a widok oświęcimskiej drużyny walczącej o dziewiąte mistrzostwo Polski wpisze się w pasjonującą rywalizację najlepszych drużyn w kraju.

Promocja sportu jest nierozerwalnie związana z działalnością biznesową Austrotherm. Firma od lat wspiera sportowców angażując się w rożne wydarzenie o charakterze ogólnopolskim i lokalnym. Wspierała uczniowskie kluby hokejowe, pływackie czy hokejballowe a także liczne wydarzenia o charakterze ogólnopolskim i wojewódzkim.

Zaangażowanie w sponsoring sportu zarówno tego profesjonalnego jak i amatorskiego, mecenat nad ważnymi wydarzeniami czy wspieranie inicjatyw społecznych są od lat elementem tożsamości marki Austrotherm. Działania te pozwalają nie tylko na budowanie wizerunku ale są również wyrazem odpowiedzialności wobec otoczenia.

Klub Sportowy TH Unia Oświęcim to ośmiokrotny mistrz Polski, ośmiokrotny wicemistrz i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. W tym roku obchodzi 75-lecie swojej działalności. Oprócz walki o Mistrzostwo Polski corocznie brał udział w rozgrywkach europejskich pucharów (Continental Cup), a w roku 2003 uczestniczył w Międzynarodowej Lidze Hokeja (INTERLIGA). W zespole występowało i występuje wielu reprezentantów Polski. Bronili oni narodowych barw w najważniejszych imprezach: Mistrzostwach Świata oraz na Igrzyskach Olimpijskich. Najbardziej znane postaci wszechczasów oświęcimskiej drużyny to Waldemar Klisiak (olimpijczyk z Albertville), Mariusz Puzio (napastnik wszechczasów polskiej ligi hokejowej, jako jedyny zdobył ponad 500 goli), Tomasz Jaworski (reprezentacyjny bramkarz), Michał Garbocz (aktualnie Francja), Sebastian Gonera, Adrian Parzyszek, Leszek Laszkiewicz oraz Jacek Zamojski.