Październikowa odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi, dlatego w ramach akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI organizatorzy chcą przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet w Polsce. Pomimo, że ryzyko zachorowania dotyczy głównie kobiet w wieku 50-69 lat, to coraz częściej nowotwór ten bywa diagnozowany również u młodszych kobiet w wieku 20-49 lat. To, co decyduje o sukcesie leczenia raka piersi to przede wszystkich jego wczesne wykrycie i systematyczna troska o siebie. Dlatego też głównym celem październikowej akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI jest budowanie świadomości wokół raka piersi, edukowanie, a przede wszystkim zachęcenie kobiet do regularnej samokontroli piersi, a także do poddawania się badaniom profilaktycznym takim jak mammografia i USG.

 

W ramach październikowej odsłony akcji ONKOODPOWIEDZIALNI organizatorzy przewidzieli m.in.:

  1. Spotkania live, z których pierwsze odbędzie się już 26 października o godz. 19.30. W spotkaniu na żywo udział wezmą dr n. med. Mateusz Górski – chirurg ogólny, specjalizujący się w operacyjnym leczeniu raka piersi oraz mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.
  2. Bezpłatne konsultacje dla kobiet z diagnozą rak trzonu macicy i szyjki macicy.
  3. Szereg ciekawych artykułów i informacji na temat raka piersi i nowotworów ginekologicznych. 

 

Dostępne filmy na kanale Youtube:
1.    Nowotwory ginekologiczne https://www.youtube.com/watch?v=UH9yWlWatO8&t=1s  
2.    Aspekty emocjonalne choroby onkologicznej https://www.youtube.com/watch?v=PzulwsgcPk0  

Zachęcamy do odwiedzenia nowej odsłony strony https://onkoodpowiedzialni.pl/,  w tym bazy wiedzy na temat raka piersi i nowotworów ginekologicznych, jak również do aktywności na profilu FB https://www.facebook.com/onkoodpowiedzialni.