Aktualności

Austrotherm partnerem zawodów pływackich w Oświęcimiu

Pod koniec minionego roku w Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie pod nazwą „Bijemy rekordy”. Dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zawodników z całej Polski, choć z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy nie mogli przyjąć wszystkich chętnych.   

Patronat nad wydarzeniem objął wybitny sportowiec, Paweł Korzeniowski. Wychowanek klubu pływackiego Unia Oświęcim ma na swoim koncie cztery medale olimpijskie. Jest również mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem świata oraz wielokrotnym mistrzem Europy. Paweł Korzeniowski to prawdziwa legenda polskiego pływania a tym samym świetny wzór do naśladowania dla młodych, ambitnych sportowców u progu swojej kariery pływackiej. Do rywalizacji stanęło 450 młodych pływaków w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy bili rekordy na jednej z najnowocześniejszych, 50-metrowych pływalni w Polsce. Obiekt w Oświęcimiu powstał na początku lat 70-tych i był pierwszą w Polsce pływalnią o wymiarach olimpijskich. 

Austrotherm po raz kolejny wsparł szlachetną ideę organizacji zawodów. Firma co roku przekazuje środki organizacjom, które w swoich codziennych działaniach propagują zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Należy do nich między innymi Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim. Przedsiębiorstwo od lat edukuje i uświadamia, jak ważnym i nieodzownym elementem rozwoju młodego człowieka jest sport, który nie tylko poprawia kondycję, ale przede wszystkim zapewnia wszechstronny rozwój. 
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: materiały prasowe organizatora

Może Cię również zainteresować