Austrotherm rozwija się w Rumunii | Austrotherm – Styropian dla wymagajacych

Grupa Austrotherm uruchamia trzeci zakład produkcyjny w rumuńskiej miejscowości Arad. Grupa Austrotherm, wiodący dostawca produktów do termoizolacji w Europie Środkowej i Wschodniej, otworzyła 7 listopada br. w Aradzie (Rumunia) swoją trzecią fabrykę styropianu. Przejęty zakład został przystosowany i zmodyfikowany przez Austrotherm. Utworzono 20 nowych miejsc pracy. Austrotherm nadal rozwija swoją pozycję w Rumunii, gdzie znajduje się wśród trzech największych producentów materiałów izolacyjnych EPS i XPS.

- Koszty transportu są ważnym i decydującym czynnikiem konkurencyjności w Rumunii, do tej pory dosłownie zostawiliśmy pieniądze na drodze transportując na zachód kraju, a szczególnie w rejon Karpat - wyjaśnia Gerald Prinzhorn, dyrektor zarządzający grupy Austrotherm. - Były rumuński operator Von Meister 'SRL został ograniczony w wykorzystywaniu istniejących zasobów i technologii produkcji, stało się to dobrą okazją dla naszych ekspertów do optymalizacji istniejących mocy produkcyjnych i wprowadzenia wysokiego standardu jakości Austrotherm.

Rumuński przemysł budowlany rozwija się

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały termoizolacyjne stale wzrastała w ciągu ostatnich trzech lat w Rumunii. Zauważa się również wysoki potencjał w zakresie renowacji termicznej. "Dzięki naszym lokalizacjom w Bukareszcie i Horia, jesteśmy już dobrze rozpoznawalni, a dzięki miejscu produkcji w Arad jesteśmy nie tylko bliżej klienta, ale także staliśmy się lepiej przygotowani do wyłaniającego się ożywienia w branży budowlanej" - mówi Gerald Prinzhorn.

Austrotherm od 1999 roku w Rumunii

Już w 1999 roku Austrotherm uruchomił zakład produkujący styropian w Bukareszcie. W ten sposób rozpoczął działalność na nowym rynku, który jest w stanie obsłużyć 20 milionów mieszkańców. W 2006 roku powstała druga fabryka EPS Austrotherm w Horii, w północno-wschodniej Rumunii. Ta inwestycja umożliwiła eksport na Ukrainę i do Mołdawii. W 2008 roku rozpoczęto, również w tym miejscu, produkować Austrotherm XPS.

Grupa Austrotherm osiągnęła obroty w wysokości 304 milionów euro w roku podatkowym 2016 i zatrudnia 950 osób. Austrotherm ma obecnie 21 zakładów produkcyjnych do materiałów izolacyjnych w 11 krajach. Oprócz siedziby głównej i zakładów w Austrii oraz rumuńskich lokalizacji w Bukareszcie, Horia i Arad, pionier w dziedzinie izolacji reprezentują firmy z Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Polski, Słowacji, Węgier i Turcji.

16 listopada 2017