Austrotherm szkoli adeptów sztuki budowlanej

Wysoka wiedza i odpowiednie umiejętności są szczególnie ważne w sektorze budownictwa. Firma Austrotherm, lider w produkcji styropianu, najchętniej wybieranego do prowadzenia prac dociepleniowych w Polsce, objęła swoim patronatem uczniów Technikum Budowlanego w Myślenicach, w województwie małopolskim.

Wszyscy wiemy, że kierowanie szkoleń do uczniów jest ważne. Daje im możliwość podniesienia kwalifikacji, które są niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy. Poprzez taki system szkoleń Austrotherm pomaga kształcić przyszłych ekspertów rynku budowlanego. Ich późniejsza praca, może być szybciej realizowana na pożądanym przez fachowców poziomie.

Zainicjowany przez Austrotherm projekt „Sposoby wykonywania prac termoizolacyjnych w oparciu o system ETICS” jest dostosowany do aktualnie panujących standardów w branży budowlanej i wykonawstwie. Szkolenia prowadzą doradcy techniczni firmy wraz z kadrą nauczycieli Technikum Budowlanego. W trakcie zajęć praktycznych uczniowie wykonują ocieplenie ściany zewnętrznej w systemie ETICS oraz ćwiczą wykańczanie fasady elementami sztukaterii elewacyjnej, w tym profilami fasadowymi oraz bardzo popularnymi w ostatnim czasie imitacjami desek drewnianych.

Jakość produktów i doskonałe wykonawstwo idą w parze

W budownictwie nie wystarczy posługiwać się doskonałymi produktami. Obecnie duży nacisk kładzie się na perfekcyjny warsztat i umiejętności wykonawcy. Tym atutem zdobywa się klienta. Dlatego bardzo ważne jest aby zadbać o młodzież, która dopiero wkracza na rynek pracy, aby mogła już na starcie, od samego początku, reprezentować najwyższy poziom. Odpowiednie wykonawstwo, wiedza uczniów techników i szkół zawodowych jest w interesie całej branży budowlanej, dlatego Austrotherm już od wielu lat stawia na działalność edukacyjną, zresztą nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród pracujących już wykonawców.


„Projekt „Sposoby wykonywania prac termoizolacyjnych w  oparciu o system ETICS” to pierwsze w regionie myślenickim tego typu przedsięwzięcie, które jest prowadzone z takim rozmachem. Firma Austrotherm objęła rolę głównego sponsora, pomogła przygotować program szkolenia, regulamin uczestnictwa i przekazała na potrzeby projektu styropian, deski elewacyjne i fasadowe profile powlekane. W tym roku, w projekcie uczestniczyło ponad 40 uczniów klas Technikum Budowlanego ZSTE w Myślenicach. Dodatkowo, aby wiadomości z zakresu termoizolacji były przekazane w sposób pełny, firma Austrotherm przeprowadziła szkolenia teoretyczno–praktyczne, które dotyczyły wybranych zagadnień z dziedziny termoizolacji budynków” - powiedział Waldemar Starzec, koordynator akcji i Prezes Stowarzyszenia Oświatowego Na Rzecz Pomocy Rozwoju Szkolnictwa "Rej".