Ocieplenie się opłaca | Austrotherm – Styropian dla wymagajacych

Kiedy budujemy dom czy ocieplamy istniejący, zastanawiamy się, ile taka inwestycja pochłonie pieniędzy. Jest to zrozumiałe, bo wszyscy chcemy aby wydatki poniesione na inwestycję zwróciły się w najkrótszym czasie oraz aby ich skala była ekonomicznie uzasadniona. Dlatego już na etapie planowania dokonujemy analiz. Nie lada wyzwaniem jest prawidłowy wybór styropianu na docieplenia. Musi on posiadać kilka ważnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę już w momencie zakupu.

Kupno materiałów wysokiej jakości opłaca się

Już w momencie zakupu należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę produktu ale stosunek tej ceny do jakości. Prawdą jest, że niewiele większy wydatek w momencie zakupu styropianu, zwraca się już pod około dwóch latach użytkowania domu. Styropiany, jak często wskazuje praktyka wykonawcza, powinny być mocne, trwałe i spoiste. Dzięki temu łatwiej je montować. Już biorąc pod uwagę sam fakt, że parametry termoizolacyjne są lepsze, gdy styropian jest cięższy, można uzyskać wyższe oszczędności w porównaniu z tymi inwestorami, którzy stosują lżejsze produkty.

Nowoczesne styropiany obniżają grubość docieplenia

Obecne trendy związane z ograniczeniem zużycia energii i postęp technologiczny spowodowały, że na rynku dostępne są (w cenach osiągalnych dla przeciętnego Kowalskiego) styropiany o świetnych parametrach termoizolacyjnych (np. Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM). Dzięki zastosowaniu przy ich produkcji, specjalistycznych surowców (np. z dodatkiem grafitu) oraz zachowaniu odpowiednio wysokiej gęstości (minimum to 13,5 kg/m3) taki styropian posiada wysokie walory użytkowe. Pozwala zredukować grubość warstwy termoizolacyjnej o ponad 30%!

Bezpieczeństwo dla Twoich bliskich

Budując lub ocieplając dom dla bliskich osób warto mieć pewność, że użyty styropian jest bezpieczny i da domownikom poczucie komfortu cieplnego. Warto zaufać firmom, takim jak Austrotherm, które proces produkcji opierają wyłącznie na czystym surowcu, bez odpadów z rynku wtórnego. Nie warto stosować styropianów o niskim współczynniku przewodzenia ciepła (0,044-0,045). Powszechnie uważa się, że one wręcz nie mogą być stosowane w procesie termoizolacji. Szacuje się że 90% styropianów obecnych na rynku, o lambdzie 0,044-0,045 i wadze niższej niż 11,0 kg/m3 nie może spełniać podstawowych, wymaganych przepisami, parametrów wytrzymałościowych i termoizolacyjnych.

Produkt klasy premium na który Cię stać

Przy zakupie materiałów termoizolacyjnych warto przyjrzeć się ich deklarowanym parametrom. Warto także, weryfikować ich jakość. Słaba jakość może powodować już na etapie prac budowlanych pękanie płyt, powstawanie krzywizn i trudność montażu.
W przypadku planowania prac termoizolacyjnych, warto przyjrzeć się bliżej jakości materiałów. To podejście zagwarantuje Państwu, jako klientom, otrzymanie pełnowartościowych produktów najwyższej i weryfikowanej jakości. One to podczas wykonywania docieplenia zapewnią sukces całego przedsięwzięcia i oszczędności w budżecie domowym podczas kolejnych lat użytkowania domu.

źródło: Austrotimes nr 15, styczeń 2016