Aktualności

Austrotherm ponownie przekazuje 50 tysięcy złotych Grupie Jurajskiej GOPR

Ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR otrzymają 50 000 złotych, które przeznaczą na realizację celów statutowych. Jest to efekt przedłużenia współpracy między wiodącym producentem styropianu, firmą Austrotherm a ratownikami. Środki finansowe zostaną przeznaczone min. na poprawę jakości akcji ratunkowych, szkolenia i edukację młodzieży, remonty sprzętu ratującego życie oraz rozbudowę stacji ratunkowej.

Postępując w zgodzie z kluczowymi wartościami - troską o bezpieczeństwo i ochronę środowiska, firma Austrotherm przedłużyła z Grupą Jurajską GOPR umowę dotyczącą współpracy. Przekazane środki finansowe pomogą ratownikom w codziennej walce o ludzkie życie.

 

Dobro wraca. Warto pomagać w trudnym czasie pandemii.

Obecnie, w niełatwym czasie pandemii, na biznesie spoczywa duża odpowiedzialność, a łącząc siły można uczynić wiele dobrego. Turystyka górska cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym bardziej, że w związku z licznymi obostrzeniami związanymi z COVID-19, większość Polaków zrezygnowała z wakacji poza granicami kraju na rzecz górskich eskapad i wycieczek. Wzmożony ruch turystyczny sprzyja niefortunnym zdarzeniom, do których przyczynia się również brawura, czy nieodpowiednie przygotowanie fizyczne. Dzięki dodatkowym funduszom Goprowcy bedą mogli edukować młodzież pod kątem bezpieczenstwa w górach, jak i przeprowadzić niezbędne remonty sprzętu oraz rozbudować stację w Podlesicach.

Austrotherm razem z ratownikami GJ GOPR poprawia bezpieczeństwo na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - to praca z sercem.

Firma Austrotherm od 2017 roku wspólnie z ratownikami GJ GOPR prowadzi kampanię społeczną „Twoje serce jest dla nas ważne” , która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – malowniczym i atrakcyjnym turystycznie regionie Polski. W tym czasie firma przekazała ponad 150 000 złotych finansując zakup ultralekkich przenośnych defibrylatorów AED, w które wyposażeni są ratownicy podczas akcji ratunkowych. Wsparła także projekt „Serce Jury”, który pozwolił na rozmieszczenie urządzeń AED w kluczowych dla bezpieczeństwa turystów miejscach:

  • na Zamku w Olsztynie,
  • Jaskini Głębokiej,
  • Dolinie Będkowskiej,
  • zamku Pilcza,
  • Ogrodzieńcu.

 

Przeznaczając środki finansowe i wyposażając ratowników górskich w nowoczesny sprzęt ratunkowy spółka Austrotherm adresuje pomoc do wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mając nadzieję, że okazane wsparcie stworzy bezpieczne warunki rodzinom, młodzieży i dzieciom podczas wycieczek krajoznawczych.

Więcej:

Może Cię również zainteresować