Austrotherm partnerem Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2021

Firma Austrotherm została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Biennale Architektury 2021 w Krakowie, odbywającego się pod hasłem „RE-USE”. W imieniu organizatorów — krakowskiego oddziału SARP i Miasta Kraków — zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 26 i 27 października 2021 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Biennale jest imprezą cykliczną, odbywającą się od 1985 roku. Każda edycja stanowi niepowtarzalne forum wymiany pomysłów i doświadczeń dla architektów z całego świata. Tegoroczny program opiera się na czterech ścieżkach tematycznych skupionych wokół ważnych tematów i obszarów Krakowa, podlegających dynamicznym przekształceniom. Wydarzenie będzie również transmitowane w internecie.

RE-USE – uczyć się „stare” używać na nowo

Jednym ze sposobów osiągnięcia nowych jakości, przy jednoczesnym zahamowaniu destrukcyjnych konsekwencji, jest wdrożenie szerokich działań dla ich ponownego, najlepiej wielokrotnego użycia. Powszechny w historii naszej cywilizacji liniowy przepływ materii-energii: ze źródła do „śmietnika”, koniecznie zmienić trzeba w cykl zamknięty — recykling. Zamiast budować wyłącznie „nowe”, trzeba koniecznie nauczyć się „stare” używać na nowo, używać ponownie i wielokrotnie — REUŻYWAĆ. Dlatego tematem wiodącym tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2021 jest hasło „RE-USE”. Ma ono również szczególne znaczenie w okresie trwającej od dwóch lat pandemii, kiedy zmiany społeczne i gospodarcze wymuszają konieczność zmiany funkcji budynków i przestrzeni publicznych. Można je również rozważać w relacji do poszczególnych przestrzeni miejskich, które zmieniają się na naszych oczach.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie https://www.architekturaibiznes.pl/miedzynarodowe-biennale-architektury-krakow-2021,8789.html