Listopadowa odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

Movember – miesiąc świadomości na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Z tej okazji organizatorzy przygotowali kolejną odsłonę akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI, podczas której chcieliby przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego i raka jąder.  

Aktualnie rak prostaty jest pierwszą co do częstości przyczyną choroby nowotworowej u mężczyzn w Polsce, odpowiadając rocznie za 6 tys. zgonów, natomiast rak jądra jest jednym z najczęstszych rodzajów raka diagnozowanych u młodych mężczyzn w wieku 15-40 lat. 

W ramach listopadowej odsłony akcji ONKOODPOWIEDZIALNI przewidziano m.in.: 

  1. Spotkanie live, które odbędzie się już 23 listopada o godz. 19.30. W spotkaniu na żywo udział wezmą dr Paweł Wisz – urolog specjalizujący się w operacyjnym leczeniu raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci, dr Jakub Kłącz – urolog i seksuolog, specjalizujący się w pełnym panelu leczenia urologicznego oraz mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.
  2. Bezpłatne konsultacje dla mężczyzn z diagnozą rak prostaty.
  3. Praktyczny ebook na temat raka prostaty (do pobrania pod poniższym linkiem zabiegidavinci.pl/pobierz-bezplatny-ebook-co-warto-wiedziec-o-raku-prostaty/ ).
  4. Szereg ciekawych artykułów i informacji na temat męskich nowotworów. 

Zachęcamy również do odwiedzenia nowej odsłony strony onkoodpowiedzialni.pl, jak również do aktywności na profilu FB www.facebook.com/onkoodpowiedzialni.