Wiedza

Porady dociepleniowe #7

Odpowiedni styropian na stropodach

W cyklu "Porady dociepleniowe Austrotherm" prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu dociepleń. Oto kolejne z nich:

Pytanie: Nasza spółdzielnia mieszkaniowa rozważa docieplenie styropianem stropodachu wentylowanego jednego z budynków o powierzchni 800 m2. Który materiał z Państwa bogatej oferty będzie  odpowiedni?

W celu dobrania odpowiedniego materiału niezwykle istotna jest analiza, w tym poznanie sposobu użytkowania wspomnianej powierzchni Najczęściej spotykamy się ze stropodachami wentylowanymi, które z uwagi na ograniczoną wysokość i układ konstrukcji spadkowej dachu nie umożliwiają użytkowania tej powierzchni. W tym przypadku polecamy wyroby z grupy Austrotherm EPS GRAFIT. Są jednak inwestycje, gdzie ze względu na wymagania określone m.in. w projekcie budowlanym sugerujemy zastosowanie innych produktów, np. z rodziny Austrotherm XPS.

W celu dokonania właściwego wyboru materiału i uzyskania wymaganej izolacyjności cieplnej wspomnianego stropodachu wentylowanego zachęcamy do kontaktu  z działem doradztwa technicznego.

Ofertę cenową z kolei przedstawi Państwu dystrybutor, w którego odnalezieniu pomoże ta mapa.

Z chęcią odpowiemy na twoje pytanie techniczny@austrotherm.pl