Wiedza

Porady dociepleniowe #4

Sposób na efektowną elewację, z zastosowaniem sztukaterii elewacyjnej

Sztukateria Elewacyjna Austrotherm FPP to wyrób budowlany, dzięki któremu elewacja może uzyskać niesamowity wygląd. Profile są chętne wykorzystywane przez inwestorów ponieważ są niezwykle trwałe i lekkie. Dodatkowo w ich produkcji zastosowano wysokiej jakości komponenty a to przekłada się na precyzję ich wykonania. Powyższe cechy bardzo ułatwiają montaż i zapewniają długą żywotność. Wysoka jakość produktu potwierdzona jest Krajową Oceną Techniczną wydaną przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Zgodnie z Krajową Oceną Techniczną wystawiona jest Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych, co upoważnia do stosowania znaku budowlanego świadczącego o dopuszczeniu produktu do obrotu zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. Warto podkreślać ten fakt, ponieważ nie wszystkie dostępne na rynku produkty posiadają tak istotny dokument.

Sztukateria elewacyjna Austrotherm FPP podzielona jest na trzy podstawowe grupy pod względem zastosowania. Pierwsza grupa to profile wokółokienne i drzwiowe, do której należą listwy o najmniejszych wymiarach służące do zdobień okien i drzwi. Druga grupa to profile podparapetowe o średniej wielkości z kapinosem w przekroju, który ogranicza występowanie zacieków na elewacji. Profile te mają zastosowanie pod parapetami okien oraz jako poziome listwy opasające elewację. Trzecia grupa to profile gzymsowe o największych wymiarach, mające zastosowanie jako gzymsy wieńczące i pośrednie. Powyższe pogrupowanie ułatwia wybór i odpowiednie zastosowanie.

Istnieje możliwość doradztwa pod względem doboru i montażu przez doświadczonych doradców technicznych Austrotherm. Austrotherm FPP to też elementy ozdobne w postaci zworników, pilastrów, głowic i podstaw kolumn oraz bonii narożnych. Mimo że gama wzorów katalogowych jest bardzo duża to istnieje możliwość produkcji profili nietypowych zgodnie z rysunkiem klienta. 
Najnowszym produktem w katalogu Austrotherm FPP jest Deska Elewacyjna. Jest to produkt na bazie tych samych komponentów co klasyczna sztukateria, wiernie imitujący prawdziwą deskę, z fakturą różnych usłojeń i możliwością wielu wybarwień. Produkt ten będzie szerzej opisany w kolejnym artykule z serii porad Austrotherm FPP.

Z chęcią odpowiemy na twoje pytanie techniczny@austrotherm.pl

Katalog Austrotherm FPP

Album z realizacjami Austrotherm FPP