Austrotherm partnerem Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu

W czerwcu pływacy z całego województwa rywalizowali w Oświęcimiu o Mistrzostwo Małopolski. Wzięło w nich udział 39 klubów pływackich. Zawodnicy bili rekordy życiowe oraz klubowe na jednej z najnowocześniejszych, 50-metrowych pływalni w Polsce.

Zwycięzcami w klasyfikacji końcowej u kobiet oraz mężczyzn zostali zawodnicy Unii Oświęcim. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 14-15 lat oraz 16 lat i starsi. Zawody zostały podzielone na 3 bloki startowe, a uczestnicy zaprezentowali się w sumie w 19 konkurencjach, w tym w 3 wyścigach sztafetowych. Na oświęcimskiej pływalni można było  podziwiać zarówno sprinty, jak i wymagające konkurencje, w których kobiety popłynęły 800 metrów stylem dowolnym, a mężczyźni aż 1500 metrów.

Głównym organizatorem zawodów było Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu. Organizacja znana jest z wielu inicjatyw, które mają na celu przede wszystkim promocję bezpieczeństwa nad wodą. Podczas swoich codziennych aktywności, oświęcimski WOPR szkoli ratowników, wygłasza prelekcje dla dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy oraz zajmuje się zabezpieczeniem medycznym.

Na miejsce zawodów organizatorzy wybrali oświęcimską pływalnię, która może poszczycić się długą i bogatą historią. Obiekt powstał na początku lat 70-tych i był pierwszą w Polsce pływalnią o wymiarach olimpijskich. Wielu znakomitych sportowców rozpoczynało tutaj swoją przygodę z pływaniem, w tym między innymi Paweł Korzeniowski, mieszkaniec ziemi oświęcimskiej, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i wicemistrz świata, mistrz Europy i olimpijczyk. W 2017 roku zakończyła się dwuletnia modernizacja pływalni, która zyskała nowe oblicze i spełnia wszelkie wymogi sportowe i techniczne, konieczne do przeprowadzania zawodów pływackich na wysokim szczeblu oraz transmisji sportowych.
Firma Austrotherm wsparła wspaniałą inicjatywę organizacji zawodów. Przedsiębiorstwo od lat angażuje się nie tylko w branżowe projekty czy wydarzenia, ale też te o charakterze lokalnym i sportowym. Firma wspiera w szczególności różne kluby młodzieżowe i stara się  uświadamiać, jakie korzyści płyną z uprawiania sportu. A jest ich naprawdę dużo. Sport pozwala budować siłę charakteru i determinację oraz zapewnia wszechstronny rozwój.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy  dalszych sukcesów.