Wiedza

Eksperyment "Czy naprawdę dobrze jest ocieplić dom?"

Coraz więcej budynków poddaje się termoizolacji, która zapobiega utracie cennej energii cieplnej. Pozwala to zmniejszyć, rosnące z roku na rok, koszty związane z ogrzewaniem i klimatyzacją. Postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment aby przekonać się jak zachowuje się termoizolacja w skrajnych warunkach.

Dlaczego warto ocieplać dom?

Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Jak Powstaje styropian?

Proces produkcji styropianu składa się kilku części. W pierwszym etapie, zwanym spienianiem wstępnym. Granulat poddaje się działaniu pary wodnej i wysokiej temperatury. Powstaje gaz pentan, który powoduje, że perełki pęcznieją nawet 30 razy.

Jak prawidłowo wybrać płytę styropianową do ocieplenia ściany w ETICS?

Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, zabudowanego w tym systemie. Najbardziej popularną izolacją termiczną stosowaną w ETICS jest styropian. Trzeba pamiętać, że nie każda płyta styropianowa jest taka sama i przy jej zakupie musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Jak eliminować mostki termiczne na ścianach zewnętrznych?

Mostki termiczne to miejsca w przegrodzie budynku, np. ścianie, w których przepływ strumienia ciepła przebiega, mniej korzystnie dla użytkownika, niż w pozostałych miejscach przegrody. Wynika to z wybranego układu warstw lub z nieszczelności pomiędzy nimi. To miejsca "izolacyjnie słabsze" niż pozostałe części przegrody.

5 powodów, przez które mogłeś nie kupić Austrothermu, a jednak kupiłeś

Styropiany marki Austrotherm cieszą się doskonałą opinią nie tylko w Polsce. Dowiedz się dlaczego są tak chętnie kupowane.

Co nowego w sprytnych imitacjach?

Zwykła drewniana deska to materiał wykończeniowy, który jest popularny od wielu lat. Niestety nie jest odporna na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne spowodowane szkodnikami i grzybami. Jakby tego było mało, często się odkształca i bywa dość kłopotliwa w montażu. Taka wizja często zniechęca przyszłych inwestorów, i dla nich właśnie imitacje desek są propozycją godną rozważenia.

Usterka pod lupą

Sezon ociepleń już się kończy. Nasi technicy mieli ręce pełne roboty. Często dzwonili inwestorzy, którzy chcieli się upewnić czy wykonawcy, którym zlecili prace ociepleniowe, wykonują je zgodnie z obowiązującymi zaleceniami...

Elewacja w dobrym stylu

Obecnie coraz rzadziej spotyka się tradycyjną stylizację w budownictwie. Architekt korzysta z zestawu form wypracowanych w XX w. Nie boi się płaskiego dachu, nie unika kanciastych form, korzysta z najnowszych technologii i najnowocześniejszych materiałów.

Eksperci radzą cz.1

Odpowiadamy na 3 najczęściej zadawane pytania dotyczące produktu Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex

Styropian na plus czy minus dla środowiska?

Styropian to obecnie najpopularniejszy materiał termoizolacyjny. Czy zatem można powiedzieć, że jest to materiał ekologiczny i ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne?

10 powodów dla których warto stosować styropian Austrotherm

Ważnie powody o których mogłeś nie wiedzieć a dla których warto kupić styropian marki Austrotherm

Ocieplenie się opłaca

Kiedy budujemy dom czy ocieplamy istniejący, zastanawiamy się, ile taka inwestycja pochłonie pieniędzy. Jest to zrozumiałe, bo wszyscy chcemy aby wydatki poniesione na inwestycję zwróciły się w najkrótszym czasie oraz aby ich skala była ekonomicznie uzasadniona.

Dlaczego warto stosować styropian marki Austrotherm?

Nieocieplony dach, ściany czy piwnica są elementami konstrukcyjnymi domu, przez które ucieka ciepło. Straty mogą dochodzić nawet do 70%. Zastosowanie wysokiej jakości styropianów marki Austrotherm pozwala je znacznie ograniczyć.

Gęstość styropianu ma znaczenie

Ocieplamy budynki po to, żeby zużywać mniej ciepła, przez co znacząco obniżamy rachunki za ogrzewanie oraz chronimy środowisko naturalne. Stojąc w obliczu ciągłych wzrostów cen energii, warto zastanowić się nad właściwym doborem materiału izolacyjnego.