Wiedza

Prosty sposób na proste ściany?

W trakcie remontu czy projektowania wnętrza, często stoimy przed wyzwaniem związanym z wyrównaniem ścian, na przykład po to aby pięknie i schludnie ułożyć płytki. W takich sytuacjach kluczowe jest zastosowanie skutecznej metody wyrównywania ścian. Jednym z niezawodnych rozwiązań, jest wykorzystanie płyt Austrotherm UNIPLATTE. W poniższym poradniku (VIDEO) krok po kroku pokażemy, jak bezpiecznie i szybko przeprowadzić ten ważny proces.

Czy ocieplać białym, czy może grafitowym styropianem?

Ocieplenie domu styropianem to popularny w Polsce sposób termoizolacji. Przy ociepleniu domu ważne jest fachowe wykonanie prac i jakość samego styropianu. Z artykułu dowiesz się jaki styropian wybrać i czy do ocieplenia domu styropianem lepiej zastosować ten tradycyjny biały, czy może grafitowy.

Jak ocieplić dom energooszczędny?

Dom energooszczędny to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co przekłada się na oszczędności kosztów eksploatacji oraz ochronę środowiska. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej klasy energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Jaki styropian wybrać - Austrotherm Premium czy Therma?

Dlaczego warto zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta lambdę (λd), czyli współczynnik przewodzenia ciepła. W jakim stopniu jest on zależny od gęstości styropianu?

Czy wiesz, że większość ludzi popełnia te trzy błędy podczas ocieplania domu?

Czym grozi oszczędzanie na grubości i jakości materiału izolacyjnego? Jakie podstawowe błędy popełniane są w trakcie ocieplania ścian budynków? Czy błędy w aplikacji warstwy izolacyjnej są do poprawienia w dalszych etapach prac budowlanych?

Wespół w zespół, czyli dobór styropianu pod ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe i styropian Austrotherm idą wespół w zespół. W artykule odpowiemy jakiego typu styropian użyć aby ogrzewanie podłogowe służyło długie, długie lata.

Ocieplenie Domu Energooszczędnego

Dom energooszczędny, to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co przekłada się na oszczędności kosztów eksploatacji oraz ochronę środowiska. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej klasy energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Jakim styropianem ocieplić dom, białym czy szarym?

W artykule przedstawiono podstawowe różnice pomiędzy szarym a białym styropianem

Jakiego styropianu użyć do ocieplenia piwnicy?

Z artykułu dowiesz się w jaki sposób wybrać odpowiedni materiał w celu docieplenia piwnicy i na jakie walory produktu zwrócić uwagę.

Izolacja fundamentu płytami XPS w domku jednorodzinnym

W cyklu "Porady dociepleniowe Austrotherm" prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu dociepleń.

Poprawny montaż deski elewacyjnej Austrotherm FPP

W cyklu "Porady dociepleniowe Austrotherm" prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu dociepleń.

Styropian fasadowy. Wybór i zastosowanie.

W cyklu "Porady dociepleniowe Austrotherm" prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu dociepleń.

Odpowiedni styropian na stropodach

Najczęściej spotykamy się ze stropodachami wentylowanymi, które z uwagi na ograniczoną wysokość i układ konstrukcji spadkowej dachu nie umożliwiają użytkowania tej powierzchni. W tym przypadku polecamy wyroby z grupy Austrotherm EPS Grafit. Są jednak inwestycje, gdzie ze względu na wymagania określone m.in. w projekcie budowlanym sugerujemy zastosowanie innym produktów, np. z rodziny Austrotherm XPS.

Styropian na dach płaski ze spadkiem

System Austrotherm DPS pozwala – nawet samemu inwestorowi – sprawnie ułożyć izolację cieplną na stropodachu, która jednocześnie utworzy odpowiednie nachylenie jego połaci. Umożliwi tym samym, po wykonaniu hydroizolacji, skuteczne odprowadzenie wody deszczowej z jego powierzchni.

Wymiarowanie sztukaterii okiennej. Przykład.

Z doświadczenia wynika, że największy problem w określeniu zapotrzebowania na sztukaterie elewacyjną sprawiają listwy okienne. Prezentujemy sposób obliczenia.

Sposób na efektowną elewację, z zastosowaniem sztukaterii elewacyjnej

Sztukateria Elewacyjna Austrotherm FPP to wyrób budowlany, dzięki któremu elewacja może uzyskać wspaniały wygląd. Profile są chętne wykorzystywane przez inwestorów ponieważ są niezwykle trwałe i lekkie. Dodatkowo w ich produkcji zastosowano wysokiej jakości komponenty a to przekłada się na precyzję ich wykonania. 

Termoizolacja na poziomie premium

Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Termoizolacja fundamentu płytami Austrotherm XPS TOP

Ocieplenie fundamentów to decyzja, której konsekwencje ponosimy przez cały okres użytkowania domu. Warto do tego zastosować płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Ocieplanie ścian styropianem w systemie ETICS

Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy prowadzić zgodnie z zaleceniami systemodawcy. Przedstawiamy przykładowy zakres prac związany z ociepleniem ścian zewnętrznych.

Eksperyment "Czy naprawdę dobrze jest ocieplić dom?"

Coraz więcej budynków poddaje się termoizolacji, która zapobiega utracie cennej energii cieplnej. Pozwala to zmniejszyć, rosnące z roku na rok, koszty związane z ogrzewaniem i klimatyzacją. Postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment aby przekonać się jak zachowuje się termoizolacja w skrajnych warunkach.

Dlaczego warto ocieplać dom?

Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Jak Powstaje styropian?

Proces produkcji styropianu składa się kilku części. W pierwszym etapie, zwanym spienianiem wstępnym. Granulat poddaje się działaniu pary wodnej i wysokiej temperatury. Powstaje gaz pentan, który powoduje, że perełki pęcznieją nawet 30 razy.

Jak prawidłowo wybrać płytę styropianową do ocieplenia ściany w ETICS?

Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, zabudowanego w tym systemie. Najbardziej popularną izolacją termiczną stosowaną w ETICS jest styropian. Trzeba pamiętać, że nie każda płyta styropianowa jest taka sama i przy jej zakupie musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Jak eliminować mostki termiczne na ścianach zewnętrznych?

Mostki termiczne to miejsca w przegrodzie budynku, np. ścianie, w których przepływ strumienia ciepła przebiega, mniej korzystnie dla użytkownika, niż w pozostałych miejscach przegrody. Wynika to z wybranego układu warstw lub z nieszczelności pomiędzy nimi. To miejsca "izolacyjnie słabsze" niż pozostałe części przegrody.

5 powodów, przez które mogłeś nie kupić Austrothermu, a jednak kupiłeś

Styropiany marki Austrotherm cieszą się doskonałą opinią nie tylko w Polsce. Dowiedz się dlaczego są tak chętnie kupowane.

Co nowego w sprytnych imitacjach?

Zwykła drewniana deska to materiał wykończeniowy, który jest popularny od wielu lat. Niestety nie jest odporna na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne spowodowane szkodnikami i grzybami. Jakby tego było mało, często się odkształca i bywa dość kłopotliwa w montażu. Taka wizja często zniechęca przyszłych inwestorów, i dla nich właśnie imitacje desek są propozycją godną rozważenia.

Usterka pod lupą

Sezon ociepleń już się kończy. Nasi technicy mieli ręce pełne roboty. Często dzwonili inwestorzy, którzy chcieli się upewnić czy wykonawcy, którym zlecili prace ociepleniowe, wykonują je zgodnie z obowiązującymi zaleceniami...

Elewacja w dobrym stylu

Obecnie coraz rzadziej spotyka się tradycyjną stylizację w budownictwie. Architekt korzysta z zestawu form wypracowanych w XX w. Nie boi się płaskiego dachu, nie unika kanciastych form, korzysta z najnowszych technologii i najnowocześniejszych materiałów.

Eksperci radzą cz.1

Odpowiadamy na 3 najczęściej zadawane pytania dotyczące produktu Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex

Styropian na plus czy minus dla środowiska?

Styropian to obecnie najpopularniejszy materiał termoizolacyjny. Czy zatem można powiedzieć, że jest to materiał ekologiczny i ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne?

10 powodów dla których warto stosować styropian Austrotherm

Ważnie powody o których mogłeś nie wiedzieć a dla których warto kupić styropian marki Austrotherm

Ocieplenie się opłaca

Kiedy budujemy dom czy ocieplamy istniejący, zastanawiamy się, ile taka inwestycja pochłonie pieniędzy. Jest to zrozumiałe, bo wszyscy chcemy aby wydatki poniesione na inwestycję zwróciły się w najkrótszym czasie oraz aby ich skala była ekonomicznie uzasadniona.

Dlaczego warto stosować styropian marki Austrotherm?

Nieocieplony dach, ściany czy piwnica są elementami konstrukcyjnymi domu, przez które ucieka ciepło. Straty mogą dochodzić nawet do 70%. Zastosowanie wysokiej jakości styropianów marki Austrotherm pozwala je znacznie ograniczyć.

Gęstość styropianu ma znaczenie

Ocieplamy budynki po to, żeby zużywać mniej ciepła, przez co znacząco obniżamy rachunki za ogrzewanie oraz chronimy środowisko naturalne. Stojąc w obliczu ciągłych wzrostów cen energii, warto zastanowić się nad właściwym doborem materiału izolacyjnego.