Wiedza

5 powodów, przez które mogłeś nie kupić Austrothermu, a jednak kupiłeś

1. Austrotherm nie jest największym producentem styropianu.

To prawda. Posiadamy tylko 2 zakłady produkcyjne i siłą rzeczy nasze styropiany nie są dystrybuowane na terenie całej Polski. Jednak bardzo ceniona, niezawodna i powtarzalna jakość oraz transparentność oznaczeń, skłania coraz większą rzeszę klientów do poszukiwania naszych styropianów, także w rejonach naszego kraju dotychczas przez nas nieobsługiwanych.

2. Austrotherm produkuje styropian, który nie jest tani.

To prawda, ale klienci, którzy użytkują nasze produkty, zwracają uwagę, że oferowany przez nas styropian, posiada najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości, a niewiele większy wydatek, poniesiony w momencie zakupu, zwraca się już po około 2 latach użytkowania domu. Klienci mówią również, że styropiany naszej marki są mocne, trwałe, nie kruszą się, a ich obróbka jest przyjemnością. Użytkownicy potwierdzają, że uzyskują wyższe oszczędności w porównaniu z tymi, którzy zastosowali tańsze styropiany. Poza tym cenią zdrowszy mikroklimat pomieszczeń - komfort cieplny w mroźne i przyjemny chłód w upalne dni.

3. Austrotherm nie produkuje styropianu w kropki.

To prawda. Oferujemy wyłącznie najwyższej jakości, czysty styropian, bez ścinek i odpadów z rynku.  Doświadczona załoga doskonale panuje nad procesami produkcyjnymi, co gwarantuje właściwe rozdzielenie poszczególnych typów styropianu, dając pewność deklarowanych parametrów i powtarzalność najwyższej jakości. Produkty codziennie badane są w dobrze wyposażonych laboratoriach. Nie obawiając się weryfikacji ze strony rynku, dodatkowo oznaczamy produkty parametrem gęstości, poddając się dobrowolnej kontroli rynkowej. Jak bezsprzecznie wynika z badań istnieje korelacja między gęstością styropianu a jego izolacyjnością i wytrzymałością. Umożliwiając weryfikację jakości naszych produktów, zachęcamy klientów do ważenia wszystkich styropianów i sprawdzania ich parametrów. Fakt występowania wtrąceń o różnych kolorach może świadczyć o braku dbałości o zachowanie reżimu technologicznego.

4. Austrotherm nie produkuje styropianów o lambdzie 0,044-0,045 W/mK.

To prawda, bo uważamy, że styropiany o powyższych parametrach w ogóle nie powinny być stosowane w procesie termoizolacji. Szacuje się, że nawet 90% styropianów o lambdzie mieszczącej się w przedziale 0,044-0,045 W/mK nie posiada parametrów koniecznych do zastosowania w budownictwie, w systemie ETICS. Jest to wynik zaniżonego wsadu surowcowego. Niska ilość wsadu nie pozwala na uzyskanie wymaganych przepisami parametrów wytrzymałościowych i termoizolacyjnych.

5. Austrotherm wchodzi w skład zagranicznego koncernu.

To prawda, ale jest firmą polską, która korzysta z możliwości wzbogacania fachowej wiedzy czy poszerzania oferty produktowej dzięki austriackim korzeniom. Wzajemna, międzynarodowa kooperacja inżynierów Austrotherm i wymiana doświadczeń podnosi standard, jaki oferuje firma. Bezpłatne doradztwo techniczne i zgodne z rzeczywistością parametry użytkowe produktów, to coś, co rzadko można spotkać u innych producentów styropianu.

wrzesień, 2016