Wiedza

Elewacja w dobrym stylu

Obecnie coraz rzadziej spotyka się tradycyjną stylizację w budownictwie. Architekt korzysta z zestawu form wypracowanych w XX w. Nie boi się płaskiego dachu, nie unika kanciastych form, korzysta z najnowszych technologii i najnowocześniejszych materiałów.

O ostatecznym wyglądzie domu decyduje zastosowanie nowoczesnych produktów służących wykończeniu elewacji. Można zauważyć, że coraz częściej wykorzystuje się elementy znane z przeszłości, ale w sposób, jaki je rozumiemy i interpretujemy w dzisiejszych czasach.

Do łask wraca drewno

Coraz częściej można zauważyć odważne projekty, gdzie architekt postanowił zastosować na elewacji drewno. Inwestorzy, często obawiając się kłopotów z montażem i eksploatacją, decydują się na zastosowanie udanych imitacji desek elewacyjnych. Korzystają z produktów typu Austrotherm FPP Deska Elewacyjna, których estetyka, doskonałe odwzorowanie, pozwalają na zastąpienie drewna zarówno w domu nowo budowanym, jak i modernizowanym.

Nowocześnie, dla indywidualisty

Na prezentowanym obiekcie, pokazującym obecne trendy w architekturze, można zauważyć zestawienie imitacji elementów drewnianych z prostą bryłą budynku. Elementy naśladujące drewno, wraz z układem okien oraz oszczędną kolorystyką, tworzą podział liniowy fasady. Warto również zaobserwować zachowanie odpowiednich proporcji powierzchni deskowanej i podziału kolorystyki do wielkości okien, czy powierzchni całkowitej elewacji.

Ważne!

Profil Austrotherm FPP Deska Elewacyjna został nagrodzony Medalem Europejskim za innowacyjność, znakomite odwzorowanie tekstury drewnianych desek elewacyjnych oraz jakość. Podstawowymi zaletami tego produktu jest także szybki i łatwy montaż oraz bardzo duża odporność na trudne warunki atmosferyczne. Te fakty zostały potwierdzone badaniami starzeniowymi na Politechnice Śląskiej. Różne struktury usłojenia i gama kolorów oraz zaawansowana technologia produkcji sprawiają, że deski Austrotherm FPP wyjątkowo dobrze zastępują naturalne drewno, a przy tym są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Funkcjonalizm, czy piękno?

Opisywany budynek posiada cechy charakterystyczne dla nowoczesnego stylu w architekturze, czyli prostotę i funkcjonalizm, a jego charakter podkreślają elementy naśladujące żywe drewno - powiedział Sylwester Michalski, menager produktu. – Zastosowanie Austrotherm FPP Deski Elewacyjnej może być dobrym sposobem na modernizację elewacji „domu-kostki” z czasów PRL. Powróciła moda na dom z dwiema pełnymi kondygnacjami, który nie ma jednak nic wspólnego z dużą „szarą kostką”. Współczesne budynki z płaskim dachem i prostą bryłą mają nieobecny wcześniej funkcjonalny układ wnętrz i ciekawą, nowoczesną elewację.

styczeń, 2017